Automatyczna owijarka do folii może zastąpić nawet kilku pracowników

Obecnie w wielu filmach, szczególnie w e-commerce, jednym z większych problemów jest sposób pakowania towarów. Zazwyczaj spora część pracowników jest zaangażowanych do tego procesu i w tym czasie nie mogą oni wykonywać innych zadań.

Czy jest rozwiązanie?

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest już samo wprowadzanie ręcznego pakowania przy pomocy folii stretch. Upraszcza to cały proce, a folia umożliwia zapakowanie wielu różnych elementów na tym samym stanowisku przy pomocy tych samych środków. Jednak dopiero pełne zautomatyzowanie tego procesu umożliwia zwolnienie stanowisk, uwolnienie pracownika od ciągłej uwagi poświęconej pakowaniu, taki pracownik w tym czasie może robić coś innego, na przykład przygotować kolejną partię towaru do spakowania. Dobrym przykładem ergonomii i automatyzacji są owijarki Promag, które charakteryzuje bardzo oszczędny tryb pracy.

Czy można w ten sposób jakoś zaoszczędzić?

Oszczędności przy pakowaniu automatycznym folią stretch można uzyskać na kilku poziomach:

● Obniżyć koszty zużycia folii, ponieważ dobre automatyczne owijarki potrafią rozciągać w folię nawet o 200%, co powoduje jej mniejsze zużycie.

 

● Możliwość zaprogramowania parametrów procesu pakowania, jak rozciągliwość folii, czy prędkość obrotu talerza, daje możliwość znacznego przyspieszenia procesu pakowania w stosunku do pakowania ręcznego, co daje oszczędność czasu, a zatem i pieniędzy.

 

● Pakując przy pomocy owijarki automatycznej, gwarantujemy sobie powtarzalność procesu pakowania, obniża to zdecydowanie błędy w pakowaniu i pozwala zminimalizować kontrolę jakości pakowania przed wysyłką.

 

● Ustawienia owijarki pozwalają również dostosować sposób pakowania do rodzaju towaru, nawet do bardzo skomplikowanych i zróżnicowanych towarów, zapakowane w ten sposób elementy będą bezpieczne i dotrą na miejsce bez uszkodzeń.

 

Ważne jest by każde przedsiębiorstwo, dobrało typ owijarki do swoich potrzeb, profesjonalne firmy sprzedające tego typu sprzęt oferują również usługę obliczenia zysku, jaki da wprowadzenie takiego sprzętu, można wtedy zdecydować czy kupować owijarkę automatyczną, która się opłaca dopiero przy pakowaniu wielu palet dziennie czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie owijarka półautomatyczna, która również w znaczny sposób uprości i przyspieszy proces pakowania, a jednak jej koszt jest zdecydowanie niższy.

 

Co jest ważne przy zakupie?

Przy zakupie takiego urządzenia warto też zwrócić uwagę na to, czy firma, od której je kupujemy, oferuje pełen serwis gwarancyjny, a w szczególności pogwarancyjny i czy dostarczy nam odpowiednich materiałów, dostosowanych do wymaga zakupionych maszyn.

 

Za zdjęciu owijarki do palet Promag

zobacz live url https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/