Bezpieczne i efektowne dekoracje ogrodowe na święta

Bezpieczne i efektowne dekoracje ogrodowe na święta

Dekorowanie domów jest nieodłączną częścią przygotowań do Bożego Narodzenia.  Ozdabiamy już nie tylko wnętrza domów, ale również ogrody, balkony i tarasy. Wśród zewnętrznych ozdób świątecznych znaleźć możemy tradycyjne wieńce czy wolnostojące figury reniferów i świętego Mikołaja, na które deszcz i mróz nie mają większego wpływu. Jednak kupując lampki dedykowane zewnętrznym przestrzeniom, należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na kryteria estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jakie ogrodowe dekoracje świąteczne okażą się strzałem w dziesiątkę? Sprawdź!

Normy bezpieczeństwa przede wszystkim

Zewnętrzne oświetlenie nieustannie wystawione jest na kontakt z opadami, silnym wiatrem i mrozem. Ważne jest, aby wybierać modele lampek odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Tylko w ten sposób unikniemy spięć i awarii. Zgodnie z przepisami, na opakowaniu produktu powinien widnieć symbol określający klasę ochrony lampek – IP (Index of Protection). Kupując lampki opatrzone znakiem IP44 możemy mieć pewność, że produkt jest przystosowany do użytku zewnętrznego, a jego kontakt z cieczami nie grozi żadnym niebezpieczeństwem. Dodatkowo, znak podwójnego kwadratu umieszczony na opakowaniu to informacja o podwójnej izolacji przewodów, co również znacznie wpływa na jakość oświetlenia. Lampki o plastikowych przewodach lepiej rozwiesić w salonie. W ogrodzie znacznie lepiej sprawdzą się modele z gumowymi przewodami, oprawkami i połączeniami.

Kupuj mądrze

Nie ufaj anonimowym internetowym sprzedawcom, którzy oferują nieoznakowane produkty. Zanim dokonasz wyboru upewnij się, czy akcesoria spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Ofertę ozdób świątecznych warto sprawdzić w sklepach, które w swojej ofercie posiadają głównie meble ogrodowe. Solidne marki w sezonie przedświątecznym proponują niebanalne i efektowne ozdoby przystosowane do zimowych realiów.

https://2006badukleague.com/nowoczesna-stolarka-okienna-co-warto-o-niej-wiedziec/ https://defendingwisconsin.org meble