Charakterystyka rusztowań przejezdnych

Standardowe rusztowania wykonywane są z profili stalowych, co powoduje, że ich konstrukcja jest stabilna, ale równocześnie ciężka. To dobre rozwiązanie przy wykonywaniu prac o dużym zakresie.

Rusztowania przejezdne

Niektóre prace wykonywane są przy ograniczonej powierzchni. Dotyczy to przede wszystkim prac w pomieszczeniach lub przy elewacjach domków rodzinnych, gdzie jest ograniczenie miejsca. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się rusztowania przejezdne. Mają konstrukcję wieżową o ograniczonej powierzchni. Zamontowane kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie w dowolne miejsca. Dodatkowo jest to ułatwione przez lekką aluminiową konstrukcję.
W rusztowaniach przejezdnych stosowany jest system łatwego montażu. Tradycyjne śruby do skręcania zostały zastąpione automatycznymi zatrzaskami. Do postawienia rusztowania wystarczy dwóch uprawnionych pracowników i nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu prac remontowych, malarskich, konserwatorskich lub elektrycznych. Lekka konstrukcja i kółka powodują, że podłogi nie ulegają uszkodzeniu.

Inne zastosowania

Mają one zastosowanie nie tylko w budownictwie. Mogą być wykorzystywane jako tymczasowe platformy przy organizowanie różnego rodzaju imprez plenerowych. Zapewniają szybki montaż, demontaż i pełną stabilność rusztowania.
W zależności od potrzeb i zastosowania można wybrać rusztowania przejezdne z regulowaną wysokością kółek, co umożliwia ustawienie rusztowania na terenie nierównym. Do wyboru kółka mogą być montowane w belce jezdnej lub bezpośrednio w ramie. Ta ostatnia wersja umożliwia przesuwanie rusztowania nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach.

Wady

Choć rusztowania przejezdne są najbardziej mobilnym rozwiązaniem, to jednak posiadają pewne ograniczenia. Najważniejszym z nich jest wysokość. Zgodnie z normą PN-EN 1004 nie mogą przekraczać 14 m wysokości. Kolejna trudność to zabezpieczenie rusztowania podczas prac na zewnątrz. Ich lekka konstrukcja powoduje, że często stają się łupem złodziei.

Zalety rusztowań przejezdnych

Wśród firm budowlanych coraz większą popularnością cieszą się rusztowania przejezdne. Decyduje o tym możliwość zastosowania ich w warunkach prac na ograniczonych powierzchniach, konieczność częstego przemieszczania. Stanowią doskonałe uzupełnienie tradycyjnych rusztowań.

https://my-place.pl/najwazniejsze-zasady-doboru-lamp-do-wnetrza/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/344-klasyczna-kuchnia-w-nowoczesnym-wydaniu prawnik katowice