Czy warto wybierać drukarki laserowe?

Wiele osób nadal uważa, że drukarki laserowe są drogimi urządzeniami. Tymczasem ceny prostych drukarek są coraz niższe, natomiast droższy sprzęt jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na nowy model drukarki laserowej?

Tanie i pewne

Najtańsze i jednocześnie najprostsze modele drukarek laserowych powinny przede wszystkim gwarantować dobrą jakość wydruku. Nie zapewniają jednak ani szybkości, ani wygody użytkowania. Często najprostsze modele drukarek tego typu posiadają ręczne drukowanie dwustronne, co oznacza konieczność samodzielnego odwrócenia i włożenia kartki po jednostronnym zadrukowaniu. Taki model jest jednak idealny w przypadku niewielkiej liczy wydruków. Nie zaszkodzi mu nawet dłuższa przerwa w drukowaniu. Toner, w przeciwieństwie do atramentu nie wysycha, nie ma więc niebezpieczeństwa zmiany jego właściwości, które mogłyby doprowadzić nawet do uszkodzenia drukarki.

Bardziej zaawansowane

Drukarki nieco bardziej zaawansowane posiadają już zazwyczaj możliwość automatycznego drukowania dwustronnego, co przyspiesza czas uzyskiwania gotowych wydruków. Ponadto umożliwiają także podłączenie kilku komputerów oraz drukowanie bezpośrednio z pamięci zewnętrznej (USB). Najczęściej drukarki tego typu posiadają zewnętrzny panel do sterowania, obecnie nawet kolorowy. To pozwala na łatwy wybór dokumentu, który trzeba wydrukować. Takie urządzenia są zazwyczaj także bardziej efektywne, a czas drukowania jednej strony jest krótszy niż w przypadku najprostszych modeli.

Często w tej kategorii można spotkać drukarki wielofunkcyjne. Mają one wtedy takie same funkcje jak skaner, kopiarka a nawet faks. Takie urządzenie jest bardzo przydatne w biurze.

Urządzenia profesjonalne

To obecnie niezbędne urządzenia w każdej dużej firmie. Umożliwiają drukowanie z kilku komputerów za pomocą bezprzewodowej sieci. Możliwe jest bezpośrednie drukowanie nie tylko z pamięci USB, ale również z wiadomości e-mail. Zaletą takich drukarek jest zwykle ogromna efektywność - kilka tysięcy wydruków dziennie.

https://alexanderncsenate.com https://mastermedia.info.pl https://banbanbook.com