Czym się kierować przy zakupie kserokopiarki?

Nowoczesne kserokopiarki to wielofunkcyjne urządzenia, które są niezbędne w każdym biurze. Ponieważ są tak popularnym rozwiązaniem, na rynku można znaleźć bardzo duży wybór różnych modeli. Tak duża różnorodność nie zawsze ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu w konkretny sprzęt.

Dopasowana do biura

W każdym biurze dostępna jest ograniczona ilości przestrzeni, która musi pomieścić wszystkich pracowników, dając im odpowiednie warunki do wykonywania obowiązków. Jednocześnie należy także znaleźć wygodne miejsce do ustawienia kopiarki. Jeśli biuro jest małe, warto poszukać niedużego urządzenia, które nie zajmie zbyt dużo miejsca.

W takim przypadku warto zastanowić się także nad zakupem jak najbardziej wielofunkcyjnego urządzenia. Takie kopiarki są zazwyczaj dosyć duże, ale jednocześnie pozwalają na zastąpienie takiego sprzętu jak drukarki, czy skanery.

Zgodna z wymaganiami

Wybór konkretnych kopiarek będzie także zależał od potrzeb danej firmy oraz warunków eksploatacji takich urządzeń. Warto zadać sobie na przykład pytanie jak często będzie używane takie urządzenie. W przypadku intensywnej eksploatacji lepiej zdecydować się na solidne, trwałe rozwiązanie, nawet jeśli jego cena będzie wyższa.

Inną istotną kwestią jest na przykład jakość przygotowywanych kopii i wydruków, na przykład trzeba zastanowić się, czy potrzeby firmy będą wymagały częstego przygotowywania atrakcyjnych materiałów w kolorze.

Serwis

Serwis kopiarek będzie miał duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowanie biura. W końcu awaria tego wielofunkcyjnego urządzenia może mieć dosyć poważny wpływ na wydajność pracy. Warto wybrać model, który nie będzie sprawiał problemów pod tym względem, na przykład nie będzie kłopotów z dostępnością części zamiennych do takiego urządzenia.

Jednocześnie nie można zapominać, że serwis urządzenia będzie związany z koniecznością różnych prac, które nie są objęte gwarancją i w związku z tym wpłyną na koszty eksploatacji. Na przykład jest to wymiana tonera lub przeprowadzenie okresowej konserwacji, wymiana bębna, rolek oraz separatorów. Konserwacja zazwyczaj odbywa się mniej więcej co trzy miesiące i jest związana również z wymianą tonera oraz zużytych części.

Dobra kserokopiarka powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb wszystkich osób, które będą korzystały z takiego urządzenia. Warto stawiać głównie na urządzenia wielofunkcyjne, wykorzystujące różne nowoczesne technologie, na przykład takie jak automatyczny serwis, czy kody dostępu, służące ograniczaniu ilości wykonywanych kopii.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Bimit-Mita

https://telesystem.com.pl https://warshipsband.com https://amata-us.org