Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna pomaga wszystkim osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów. Czasami bywa tak, że pomimo tego, że zęby są zdrowe i zadbane, to jednak ich wygląd do końca nam nie odpowiada.

Co warto wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna zajmuje się korygowaniem wyglądu zębów przy jednoczesnej trosce o ich zdrowie. Wszystkie zabiegi, związane z poprawieniem estetyki naszego uzębienia należy bowiem wykonywać dopiero po wyleczeniu wszystkich ubytków. Poza tym, wiele zabiegów stomatologii estetycznej (np. wybielanie zębów czy korygowanie wad zgryzu) wymaga zwiększenia dbałości o higienę zębów. Stomatologia estetyczna powiśle korzysta z innych dziedzin, takich jak protetyka, ortodoncja czy stomatologia zachowawcza.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Wśród wielu zabiegów stomatologii estetycznej wymienić można między innymi najpopularniejsze, takie jak skaling, piaskowanie, korekta wad zgryzu, wybielanie zębów czy zakładania licówek. Jest wiele sposobów na poprawienie wyglądu zębów, niektóre z nich nie wymagają dużych nakładów finansowych, a mogą znacznie poprawić jakość naszego uśmiechu.

Piękny uśmiech bez wysiłku

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z osiągnięć stomatologii estetycznej warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam najlepsze dla nas rozwiązania. Zabiegi będą poprzedzone wyleczeniem wszystkich ubytków oraz ustaleniem z pacjentem oczekiwań odnośnie efektu końcowego. Stomatolog, zajmujący się tą dziedziną, będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązania i zaproponować kilka możliwych opcji. Warto także zadać stomatologowi wszystkie pytania, związane z pielęgnacją zębów. Często bowiem przyczyną brzydkiego wyglądu zębów są zaniedbania, związane z nieodpowiednią higieną jamy ustnej. Warto również poprosić o instruktaż odnośnie właściwej metody szczotkowania zębów. Niektóre zabiegi stomatologii estetycznej, takie jak skaling czy wybielanie zębów, należy wykonywać regularnie, aby uśmiech cały czas był piękny i biały.

https://dinusiek.pl https://rupaulonfox.com https://brittany-crepesandgalettes.com