Depilacja laserowa - co warto wiedzieć

Na rynku dostępnych jest wiele popularnych zabiegów depilacji. Większość z nich ma jednak pewną bardzo poważną wadę - ich efekt jest tymczasowy. Bez względu na to, czy wybierzemy wosk, maszynkę, depilator czy pastę cukrową, ich efekt nie będzie trwał dłużej niż kilka tygodni. Na szczęście, nowoczesna technologia umożliwia już trwałe pozbycie się owłosienia. Zabiegiem, który na to pozwala jest depilacja laserowa.

Jak działają nowoczesne depilatory laserowe?

Mechanizm działania nowoczesnych depilatorów laserowych jest prosty. Wiązka światła, która wytwarzana jest przez laser, przenika przez naskórek i jest absorbowana przez melaninę. To barwnik znajdujący się w mieszku włosowym.Światło lasera przekształcane jest przez w energię termiczną, która niszczy cebulki włosa. W ten sposób uniemożliwione jest odrastanie włosów. Warto zaznaczyć, że tak wykonywany zabieg jest całkowicie bezpieczny, uszkadzane są jedynie komórki włosa, sąsiednie komórki pozostają nienaruszone.

Wykonaj serię zabiegów do pełnej skuteczności

Depilacja: infografika

Depilacja: infografika

Aby zabieg był skuteczny, zaleca się wykonanie kilku zabiegów, najczęściej trzech do pięciu. Zdarza się, że mogą być potrzebne dodatkowe. Zabiegi powinny odbywać się co cztery do ośmiu tygodni. Po zastosowaniu serii zabiegów powinniśmy mieć już spokój na kilka lat - w ten sposób pozbędziemy się owłosienia całkowicie lub prawie całkowicie i trwale. Depilacja laserowa jest niestety droższą metodą niż inne. Wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych w krótkim okresie czasu. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że to inwestycja, która z czasem się zwraca - gdyż przez lata na inne zabiegi depilacyjne możemy łącznie wydać znacznie więcej.

Depilacja laserowa w Polsce cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Te zabiegi są coraz łatwiej dostępne. Dla dużej ilości kobiet ich cena jest akceptowalna. Zdają one sobie sprawę, że lepiej zapłacić więcej i mieć spokój przez lata, niż tracić ciągle czas na teoretycznie tanie zabiegi, które niewiele dają. Gładka, wydepilowana skóra jest dzisiaj jednym z podstawowych wymogów estetycznych, dlatego warto o siebie zadbać.

Należy przy tym pamiętać jedynie o fakcie, że chociaż depilacja laserowa jest bardzo skuteczna i ma dużo plusów, należy szczególną uwagę zwrócić na zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry i przeciwwskazania. Zawsze bezpieczeństwo zabiegu powinno być dla nas najważniejsze. Nie warto dla urody ryzykować swojego zdrowia.

Więcej: http://nowoczesnadepilacja.pl/.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/7-czarna-mebloscianka Modne kuchnie