Dzięki depilacji laserowej możesz zyskać permanentnie gładką skórę na wiele miesięcy, a nawet lat. Jeśli chcesz zyskać komfort aksamitnego ciała na co dzień, laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem dla Ciebie. Poznaj wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej. Dowiedz się więcej na temat zabiegu.
Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej
Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim osobom, które chcą mieć gładką skórę, ale mają dość żmudnych zabiegów usuwania owłosienia, takich jak golenie maszynką czy woskowanie. Wskazaniem do laseroterapii jest również tendencja do podrażnień skóry i wrastania włosków po innych metodach depilacji. Laser usuwa owłosienie i jednocześnie korzystnie wpływa na kondycję skóry. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, przed zabiegiem depilacji laserowej musi się odbyć konsultacja kosmetologiczna, której celem jest przede wszystkim wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz poinformowanie pacjenta, w jaki sposób powinien przygotować się do zabiegu.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- świeża opalenizna,
- przebyte choroby nowotworowe,
- infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
- cukrzyca,
- epilepsja,
- bielactwo,
- łuszczyca,
- rozrusznik serca,
- zażywanie leków i ziół światłouczulających,
- stosowanie samoopalaczy i bronzerów.
Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?
Usuwanie owłosienia laserem to zabieg, z którego skorzystasz w gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Wykwalifikowany kosmetolog wykonuje najpierw próbę laserową na niewielkim fragmencie skóry, aby poznać indywidualną reakcję pacjenta na światło laserowe. Dzięki temu specjalista może precyzyjnie dobrać parametry zabiegu oraz ustalić z pacjentem plan leczenia.
Podczas laseroterapii światło wchodzi w kontakt z melaniną znajdującą się we włoskach i powoduje ich termiczne uszkodzenie. Usunięta zostaje cebulka włosa wraz z korzeniem. Depilacja laserowa działa jedynie na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). W związku z tym do uzyskania pożądanych efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby laser mógł wychwycić wszystkie momenty, w których włosy znajdują się w fazie anagenu. Po pełnej serii zabiegów skóra zostaje dokładnie i na długi czas pozbawiona porastających ją włosków.
Depilacja laserowa – jakich zasad przestrzegać przed i po zabiegu?
Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się właściwie przygotować. W dniu zabiegu lub dzień wcześniej miejsce poddawane epilacji powinno zostać dokładnie ogolone za pomocą maszynki. Przez minimum 4 tygodnie przed depilacją laserową nie należy usuwać włosków depilatorem, woskiem, pęsetą czy kremem do depilacji. Mniej więcej w tym samym czasie należy zrezygnować z opalania skóry – zarówno na słońcu, jak i na solarium. Minimum tydzień przed wizytą trzeba odstawić leki i zioła światłouczulające, a nawet miesiąc przed planowaną laseroterapią – kosmetyki zawierające witaminę C, retinoidy, kwasy owocowe.
Po depilacji laserowej nadal nie można się opalać, ponieważ niesie to ryzyko powstania poważnych uszkodzeń skóry. Najlepiej wstrzymać się z kąpielami słonecznymi między poszczególnymi zabiegami w serii oraz przez około miesiąc po zakończeniu laseroterapii. Przez kilka dni po zabiegu należy też zrezygnować z korzystania z basenu i sauny oraz gorących kąpieli. Bezpośrednio po epilacji laserowej skóra może być podrażniona i lekko obrzęknięta – aby ją ukoić, należy używać preparatów zaleconych przez kosmetologa.
Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/