Depilacja laserowa - podstawowe informacje

Jednym z bardziej nieprzyjemnych doświadczeń życiowych jest podniesienie rąk do góry, gdy jesteś w miejscu publicznym i uświadomienie sobie, że zapomniałaś się ogolić. Dla wielu z nas golenie lub depilacja niechcianych włosów bywa frustrująca, bo włoski szybko odrastają. Depilacja laserowa nie jest jednak opcją dla każdego.

Jak usuwa się włosy za pomocą lasera?

Światło laserowe przechodzi przez skórę i ogrzewa pigment we włosach. Uzyskuje się selektywne ogrzewanie mieszków włosowych, które ogrzewa się do ok. 70 ° C i niszczy komórki wytwarzające włosy.

W porównaniu z innymi metodami usuwania włosów ryzyko uszkodzenia skóry jest niewielkie. Wbudowany system chłodzenia lasera diodowego chłodzi skórę podczas zabiegu. Temperatura w korzeniach włosa nie zależy od chłodzenia. W ten sposób osiąga się selektywne usuwanie włosów, a nie skóry.

Kto może być poddany zabiegowi?

Wszyscy mogą poddać się depilacji laserowej. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj depilacji jest skuteczny na ciemnych włosach, od jasnobrązowego do czarnego, ale nie działa na białe lub jasnoblond włosy.

Kobiety w ciąży lub osoby przyjmujące leki światłoczułe, takie jak tetracykliny i izotretynoiny nie mogą zostać poddane zabiegowi. Nie można również stosować depilacji laserowej w obszarach plam wątrobowych lub wytatuowanej skóry. Jeśli masz cukrzycę, łuszczycę, zapalenie skóry lub inne choroby, koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

O co powinieneś zadbać po każdym zabiegu?

Po depilacji laserem może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Sporadycznie występują pęcherze z wodą. Ważne jest, aby nie zrywać pęcherzy, ponieważ mogą powodować infekcje i blizny. Aby zminimalizować ryzyko pigmentacji skóry po depilacji za pomocą lasera diodowego, ważne jest, aby chronić leczone części ciała przed słońcem. Należy stosować codziennie krem z filtrem SPF 30-50, niezależnie od obszarów, które nie są przykryte ubraniami. Jest to szczególnie ważne w ciągu pierwszych 6-8 tygodni po usunięciu włosów. Po zabiegu laserem należy również unikać ćwiczeń, sauny i pływania w ciągu pierwszych 24 godzin.

Mimo że depilacja laserowa Warszawa ma do zaoferowania wiele klinik, które są wyposażone w odpowiedni sprzęt i pracuje w nich odpowiednio dobrany personel, podobnie jak inne kliniki medyczne, nie może zagwarantować wpływu zabiegu na każdego klienta. Depilacja laserowa Warszawa jest mimo to świetnym wyborem, ponieważ warszawskie kliniki gwarantują fachową obsługę i komfortowy przebieg zabiegu. Przy podjęciu decyzji o zabiegu, warto pomyśleć o depilacji laserowej w Warszawie.

https://stolpo.pl/jakie-wygodne-krzesla-tarasowe-wybrac/ https://ijcai-19.org https://memoriasdovicedo.org