Depilacja woskiem - dla kogo?

Większość kobiet chce czuć się i wyglądać atrakcyjnie niezależnie od panującej za oknem aury i stopnia w jakim odkrywają swoje ciało. Jednym z zabiegów kosmetycznych, z których nie warto rezygnować, gdy robi się chłodniej powinno być regularne usuwanie niechcianego owłosienia. Czy popularna metoda depilacji woskiem nadaje się dla każdego?

Przeciwwskazań brak

Depilacja woskiem to jeden ze standardowych zabiegów jakie można wykonać w niemal każdym większym salonie kosmetycznym czy centrum SPA. Ceny są różne, w zależności od miejsca, które poddajemy działaniu wosku. Przykładowo, w Krakowie ceny wahają się od kilkunastu złotych za usunięcie włosków z twarzy, do około 100 złotych w przypadku depilacji całych nóg lub pełnego bikini.

Na ten zabieg prawdopodobnie najchętniej zdecydują się panie, które już wcześniej, w zaciszu własnej łazienki podejmowały próby depilacji woskiem przy użyciu gotowych plastrów. Wiedzą więc, jak wygląda zabieg (depilacja woskiem na zimno różni się jednak od częściej stosowanego w gabinetach kosmetycznych zabiegu z użyciem ciepłego, rozgrzanego do koło 37 stopni Celsjusza płynnego wosku) i są świadome niezbyt przyjemnych, choć krótkotrwałych doznań bólowych. Doceniają względnie niski koszt przeprowadzenia zabiegu i trwające do kilku tygodni (przy regularnych zabiegach czas ten ulega wydłużeniu) uczucie gładkiej skóry.

Ostrożnie z woskiem!

Zabieg depilacji woskiem powinny jednak przemyśleć wszystkie kobiety, które zmagają się z następującymi problemami: zapalenie okołomieszkowe i tendencja do wrastających włosków, rozszerzone i podatne na pękanie naczynka lub bardzo wrażliwa, skłonna do podrażnień skóra. Depilacja woskiem, choć niewątpliwie wygodna, jest zabiegiem inwazyjnym, który nieodpowiednio wykonany może skończyć się zranieniami i bólem.

Doświadczając powyższych problemów, warto przed pierwszym zabiegiem skonsultować się z lekarzem dermatologiem, lub omówić powstałe wątpliwości z kosmetologiem wykonującym depilację woskiem. Mogą oni odradzić wykonanie zabiegu lub wskazać inną skuteczną metodę depilacji.

Swoje obawy powinny jednak pokonać wszystkie dziewczęta i kobiety, które lękają się „pierwszego razu” u kosmetyczki. Choć zabieg jest bolesny (wszystko zależy od poprzednich doświadczeń z depilacją, grubości i gęstości włosków oraz indywidualnej wrażliwości zmysłowej), to wykwalifikowana kosmetyczka zadba o nasz komfort i poczucie intymności podczas jego trwania. Podsumowując, depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym to dobra metoda dla osób, którym znudziła się już maszynka lub golarka elektryczna i które pragną zabiegu o długofalowych pozytywnych skutkach.

Depilacja Warszawa - tylko w Medica SPA

https://meblenaogrod.com.pl https://ultimate-demi.org https://dinusiek.pl