Filtr wody do ekspresów do kawy SILVERCREST

Filtrowanie wody wodociągowej w przypadku produkcji domowej kawy jest bardzo częstym zjawiskiem, które w dzisiejszych czasach wykonuje się regularnie. Mimo tego nadal wiele osób nie wie, że filtr obecny w zabudowie ekspresu do kawy ma tyle właściwości (pod warunkiem, że będzie wymieniany regularnie). Przykładem jest filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest będący uniwersalnym filtrem o wielu fantastycznym właściwościach.

 

Co zawiera w sobie filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest?

 

Filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest posiada dwie najważniejsze komponenty, które decydują o funkcjonalności filtra. Są nimi:

 

-Węgiel aktywny; ma on postać kuleczek i z chemicznego punktu widzenia jest absorbentem. Absorpcja oznacza pochłanianie i zamykanie w sobie innych zanieczyszczeń. W przypadku przechodzenia wody przez cząsteczki absorbent zostają one dosłownie przefiltrowane i usunięte z zanieczyszczeń, którymi są chlor, pestycydy bądź metale ciężkie w przypadku filtrowania wody kranowej. Niestety woda zawiera ówcześnie wspomniane zanieczyszczenia sprawiając, że gdy zostanie dodana do parzenia kawy z pewnością mała czarna nie będzie tak smaczna i aromatyczna.

 

-Żywica jonowymienna; to składnik, który dba o kondycję każdego ekspresu do kawy. Jest on bardzo potrzebny ze względu na twardość wody, która w przypadku wody wodociągowej znajdującej się w polskich sieciach wodociągowych jest bardzo duża. Twarda woda prowadzi do zwiększenia kamienia znajdującego się w zabudowie ekspresu. Kamień to osad węglanów, które pod wpływem podwyższonej temperatury wytracają się we wnętrzu ekspresu np. podczas podgrzewania wody za pomocą grzałki.

 

Kiedy wymienić filtr wody do ekspresu?

 

Wymiana ekspresu zależy przede wszystkim od jego eksploatacji. Filtr powinien zostać wymieniony po przefiltrowaniu wody potrzebnej do wyprodukowania 250 filiżanek kawy. Należy przeliczyć ile filiżanek średnio produkuje dany ekspres do kawy i przez ową wartość podzielić 250. Wtedy uzyska się indywidualny czas wymiany filtra (w tygodniach).

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ live url https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/