Firmy przewozowe - autokar czy bus?

Pomimo tego, że ceny paliwa, zarówno benzyny jak i ropy wzrosły prawie dwukrotnie w porównaniu do poprzedniej dekady, to rynek usług transportowych z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Powstaje coraz to więcej firm zajmujących się przewozem osób z punktu A do punktu B i tym segmentom przyjrzymy się uważniej.

Zadbaj o swoje samochody

Jeśli chcemy przewieźć grupę ludzi do danego miejsca, potrzebujemy na pewno sprawnego pojazdu. Nie możemy sobie pozwolić przecież, żeby nie zagwarantować bezpieczeństwa pasażerom, ponieważ można za to zapłacić wysoką cenę, niekoniecznie w formie mandatu, ale ktoś może przypłacić to życiem wielu osób. Dlatego musimy szczególnie zadbać o to, aby nasz pojazd był sprawny technicznie. Oczywiście od tego są stacje badań diagnostycznych, ale im starszy jest pojazd, tym uważniej powinniśmy o niego dbać. Nie ma się również czemu dziwić, że pojazdy zajmujące się przewozem osób, często podlegają kontroli naszej policji.

Drugą ważną kwestią jest dobór pojazdu. Jeśli będziemy zajmować się przewozem pomiędzy miejscami oddalonymi od siebie o kilkaset kilometrów, bądź wycieczek złożonych z dużej ilości osób, powinniśmy się zdecydować na autokar. Po pierwsze mieści on kilkadziesiąt osób, po drugie jest bardzo wygodny, po trzecie jeśli trasa jest długa, a nie zawsze można się po drodze zatrzymać, to posiadają własną toaletę. Jednak wszystko ma swoją cenę, dlatego autokary potrafią być zaskakująco drogie. Dlatego na początku powinniśmy się zastanowić czy będzie nas stać na takie przedsięwzięcie.

Jeśli nie, to dobrym pomysłem mogą okazać się popularne busy, które są doskonałą alternatywą do autokarów. Po pierwsze i najważniejsze, cena zakupu oraz utrzymania busa, jest czasem kilkakrotnie niższa niż w przypadku autokaru. Dzisiaj z tego rodzaju środku transportu korzysta coraz to więcej firm, nie tylko przewozowych. Jest on równie często wykorzystywany w pracy przez kurierów, którzy wożą w nich paczki, jak również może okazać się doskonałym pomysłem, kiedy potrzebujemy wyjechać gdzieś dalej większą grupą znajomych, bądź przewieźć gości weselnych.

Skąd brać autokar lub bus?

Co jednak zrobić, kiedy bus nam się zepsuje, a każdy kolejny dzień zwłoki to dla nas strata finansowa, ponieważ jest to nasz główny środek do zarabiania? Albo jeśli planujemy daleki wyjazd nad morze wraz ze znajomymi na parę dni, a przecież nikt nie posiada busa? Wtedy z pomocą przychodzą nam firmy, których specjalizacją jest wynajem busów na Szczecin. Z reguły w swojej ofercie posiadają bogaty wybór pojazdów, oraz możliwość wypożyczenia go na dzień, dwa, tydzień lub nawet miesiąc. Jeśli mieszkamy w większym mieście, to na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem firmy oferującej wynajem busów. Niektóre z nich ogłaszają się w internecie w serwisach ogłoszeniowych, także nawet w małej miejscowości znajdziemy to czego potrzebujemy. Przy wyborze firmy, warto zasięgnąć opinii od znajomych lub nawet poczytać w internecie. Najważniejszym kryterium wyboru, oprócz ceny (która też jest dla nas ważna), powinien być stan techniczny pojazdu. Nie chcemy chyba, żeby w trakcie podróży bus odmówił nam posłuszeństwa lub, co gorsza uległ wypadkowi. Jeśli mamy jakiekolwiek obawy, możemy również na własną rękę sprawdzić jego stan, lub w ekstremalnych sytuacjach, poprosić o pomoc policję, która w takich sytuacjach rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków.

Reasumując, jeśli planujemy założyć własną firmę, warto dobrze przemyśleć jaki rodzaj przewozu chcemy oferować, oraz sytuację materialną, co będzie wiązało się z wyborem pomiędzy autokarem a busem. Natomiast jeśli potrzebujemy pojazdu zastępczego na parę dni, bądź planujemy jednorazowo przewieźć na przykład gości na swoim weselu bądź jakiś dalszy wyjazd ze znajomymi powinniśmy rozglądnąć się za firmami które wynajmują busy.

Tagsbus
https://e-oko.com https://cityviewphoto.com https://ccf-cccv.org