Fornir – plusy i minusy

Drewno to materiał, który pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Jednocześnie lite drewno nie zawsze jest najbardziej korzystnym wyborem ze względu na jego wagę, a także koszt zakupu. Na szczęście dostępne są także inne ciekawe rozwiązania.

Eleganckie i praktyczne

Forniry są tańsze od litego drewna – ten fakt na pewno przekona wiele osób, które marzą o wykorzystaniu tego materiału we wnętrzach. Jednocześnie takie rozwiązanie jest łatwiejsze pod względem montażu. Fornir jest lekki, jednocześnie pojedyncze płyty można bardzo łatwo łączyć ze sobą. Kolejną zaletą tej okleiny jest także jej ekologiczność. Forniry to naturalny produkt przygotowywany z popularnych, szybko rosnących drzew.

Jednocześnie dzięki fornirowi można osiągnąć taki sam efekt estetyczny, który daje drewno. Pomieszczenia, w których zostanie wykorzystany, staną się przytulne i jednocześnie bardziej wyraziste. Decydując się na takie rozwiązanie, można wybierać z szerokiej oferty płyt o różnych rysunkach oraz kolorach.

Wady forniru

Trzeba pamiętać, że ten materiał ma także swoje ograniczenia. Należy stosować go z dużą ostrożnością w pomieszczeniach, gdzie panuje bardzo duża wilgotność. Pod wpływem działania wody będzie się stopniowo wypaczać i pękać.

Należy również liczyć się z tym, że fornir nie będzie charakteryzował się aż tak dużą trwałością jak drewno, które dzięki pielęgnacji zachowa doskonały wygląd przez dziesięciolecia.

Czy warto zainwestować?

Biorąc pod uwagę korzystną cenę, wysoką jakość oraz duży wybór, wykorzystanie forniru jako elementu wykończenia wnętrza lub mebli może okazać się bardzo korzystne. Jest to dobra alternatywa dla osób, które poszukują efektownego i jednocześnie niezbyt drogiego materiału.

Z drugiej strony jest to także dobry materiał do pokrycia ścian, gdzie często sprawdza się lepiej niż drewno, między innymi ze względu na niższą wagę oraz łatwy montaż. Jest to więc stosunkowo proste rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na osiągnięcie bardzo ciekawych efektów estetycznych.

https://holard.net https://aappulications.org https://bombardirovka.com