Idealne łóżko dla dwojga

Poszukiwanie łóżka dwuosobowego powinno rozpocząć się od nakreślenia, jakie parametry powinni ono posiadać. Najczęściej pierwszym, podnoszonym argumentem jest jego wymiar.

Długość łóżka zazwyczaj to 200 cm. Jego szerokość jest jednak zmienna: 140, 160, 180 i 200 cm - tak więc jest w czym wybierać. Materiał, z którego wykonane jest łóżko także jest istotny. Najczęściej wybieranym okazuje się drewno - w sklepach meblowych dostępne są łóżka wykonane z drewna bukowego, sosnowego. Dodatkowo drewno może zostać odpowiednio bejcowane, na kolory takie jak: palisander, teak, olcha, orzech ciemny. Warto zwrócić także uwagę na fakturę łóżka - najczęściej łóżka są silnie heblowane, jednak na specjalne życzenie klienta stolarz może pozostawić naturalną strukturę drewna, nie wygładzając jej lakierem.

Łóżko nowoczesne czy klasyczne?

Wśród wielu łóżek mamy do wyboru te o klasycznych kształtach, jak i łóżka o nowoczesnym designie. W zależności od modelu łóżko może posiadać wewnętrzną komorę, dodatkowy stelaż czy nawet elektryczne siłowniki, które pozwolą na dostosowanie wysokości i położenia materaca do naszych potrzeb.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://hankasa.com.pl https://stylowysalon.com https://energoefekt.com.pl