Jak kreatywnie ozdobić mieszkanie?

Coraz więcej uwagi poświęcamy temu, jakie dodatki znajdują się w naszych mieszkaniach. Pragniemy, aby przyciągały one wzrok, były modne i prezentowały się nienagannie. Na polskim rynku coraz więcej jest sklepów oferujących nietypowe ozdoby: zegary, zawieszki, obrazki z cytatami. Co wybrać z tak szerokiej oferty?

Zanim zaczniemy poszukiwać konkretnych ozdób zastanówmy się, jaka funkcję mają one spełniać. Zdecydowanie odchodzi się już od wieszania na ścianach obrazów czy grafik – szczególnie w niewielkich mieszkaniach nie są one wskazane, gdyż optycznie pomniejszają pomieszczenia. Z pewnością warto odpuścić sobie także wieszanie dużych kalendarzy – znacznie lepiej na ścianie wyglądać będzie inna ozdoba.
Warto zastanowić się nad zegarami, tablicami magnesowymi czy kredowymi i innymi dodatkami. Znajdziemy je w topowych sklepach wnętrzarskich.

W kuchni

Kuchnia jest miejscem przygotowywania i spożywania posiłków, ale również nierzadko pomieszczeniem gdzie zamieniamy w biegu kilka słów co rano z bliskimi. Aby komunikacja była jeszcze lepsza w kuchni warto zawiesić tablicę kredową, na której możemy pozostawiać dzieciom czy rodzicom krótkie notatki dotyczące zakupów czy możliwości spóźnienia się na obiad. W kuchni sprawdzą się także kreatywne wieszaki na kubki czy też zegary ścienne w ciekawych kształtach.

W pokoju dziecka

W przypadku dzieci dobrze jest łączyć estetykę z możliwością nauki i zabawy. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem będą tablice magnetyczne w nietypowych kształtach. Prawdziwym hitem jest tablica w kształcie Polski, z zaznaczonymi granicami województw. Na takiej tablicy można umieszczać pocztówki lub bilety wstępów do muzeów odwiedzonych w danych częściach kraju. To również ciekawy sposób na nowe hobby!
W pokoju dziecka może zawisnąć również zegar inspirowany postaciami z bajek.
O kreatywnym dekorowaniu czytaj więcej na kreatywnywarsztat.pl.

https://hexi-dump.org Meble do salonu w bloku https://goldavocado.pl