Jak polepszyć wygląd naszych zębów?

Nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem – zazwyczaj nasze zęby mają kolor zbliżony do koloru kości (kremowy, écru), a przebarwienia dodatkowo mogą powodować zmniejszenie ich estetyki. Kolor to jednak nie jedyny problem związany z zębami. Innym są uszkodzenia szkliwa.

Do złamania zęba czy ukruszenia zęba dochodzi przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasze szkliwo jest osłabione. Wpływ na to ma zmniejszenie ilości fluoru i wapnia w organizmie, jak również wszelkie schorzenia w obrębie jamy ustnej. Wynikiem takiej sytuacji jest fakt, że nawet niewielkie uderzenie może spowodować kruszenie się zębów lub kruszenie szkliwa. Kiedy ząb pozbawiony zostaje swojej naturalnej ochrony jest znacznie bardziej podatny na działanie próchnicy. Dla wielu osób to również problem estetyczny, gdyż ukruszony ząb znacząco odróżnia się od innych. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Licówki porcelanowe – skuteczna poprawa wyglądu zęba

Obecnie najpopularniejszą metodą na poprawę wyglądu naszych zębów są licówki porcelanowe. Są to specjalistyczne nakładki, które na stałe przymocowuje się do powierzchni ukruszonego zęba. Aby jednak móc zastosować tę technologię pacjent musi spełnić jeden warunek: powierzchnia zęba musi wynosić minimum 50 procent. Inaczej licówka nie będzie przymocowana stabilnie.  W przeciwnym wypadku lepszym rozwiązaniem będą implanty zębów.

Licówki porcelanowe tworzone są na indywidualne zamówienia – muszą one odpowiadać kształtom naturalnych zębów, jak również być idealnie dobrane pod względem koloru. Dla wielu pacjentów ważne jest to, że licówka idealnie naśladuje powierzchnię normalnego zęba – wszystko za sprawą konkretnego stopnia odbijania światła.
Zadaniem licówki jest przede wszystkim osłonięcie ukruszonego zęba i jego jednoczesna ochrona przed dalszym zniszczeniem. Licówki wzmacniają strukturę zęba i poprawiają jego wygląd, wpływając tym samym na estetykę naszego uśmiechu.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/119-sypialnia-z-biurkiem https://www.gama-sklep.com.pl/a/30-regal-na-ksiazki-bialy https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/