Jak przygotować pokój dla nastolatka?

Pokój dziecka to miejsce, w którym ma się czuć bezpiecznie oraz komfortowo. Ważne jest także, aby pokój był dopasowany do potrzeb dziecka, też tych związanych z nauką. Poza łóżkiem, komputerem, półkami konieczne jest, aby w pokoju dziecka znalazły się: biurko, odpowiednie oświetlenie.

Odpowiednie meble – czyli jakie?

Szukając odpowiednich mebli dla nastolatka, warto zapytać dziecka, czy są meble, które chciałby mieć w swoim pokoju. Być może dziecko woli mieć komodę zamiast szafy? Łóżko piętrowe, na którego parterze umieszczone będzie biurko? Warto rozważyć również opcje związane z oszczędzaniem miejsca.

Kolor ma znaczenie

Pierwszym istotnym wyborem jest wybór odpowiedniej kolorystyki. Wiele rodziców uważa, że warto wybierać kolorystykę neutralną. Wśród neutralnych kolorów wybiera się przede wszystkim biel, beż, subtelne pastele. Aby zrobić dziecku przyjemność można zaproponować kolor zbliżony do ulubionego koloru dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem może być urozmaicenie ściany przy pomocy naklejek. Naklejki takie dostępne są w licznych sklepach internetowych. Producenci oferują dziesiątki wzorów oryginalnych naklejek, które z pewnością przypadną do gustu każdemu nastolatkowi.

Meble do nauki

W pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć klasycznych mebli biurowych. Meble biurowe w tym przypadku to przede wszystkim biurko, ale również odpowiedni dopasowane szafki, oświetlenie. Podstawą jest miejsce do pracy, odrabiania lekcji, czytania. Biurko może stanowić samodzielny mebel, jak również być zintegrowane w szafką stojącą przy ścianie. Niezwykle ważne jest, aby biurko znajdowało się w pobliżu okna, aby nastolatek miał jak najwięcej dostępu do naturalnego światłą podczas uczenia się. Ważnym elementem kącika do nauki jest wykorzystanie półek – mogą być w formie regałów, półek zawieszonych na ścianach. Na półkach powinny znaleźć się przede wszystkim książki, pomoce naukowe i przybory szkolne. Oczywiście na półkach nie powinno zabraknąć miejsca dla książek i prywatnych zbiorów.

Odpowiednie łóżko i materac

Wybierając klasyczną ramę łóżka, warto zwrócić uwagę na jej elastyczność, długość i elementy, które ewentualnie mogą prowadzić do urazów (np. wysoki zagłówek). Szukając odpowiedniego materaca warto wiedzieć, że wybór jest olbrzymi. Dwa najczęściej wybierane modele to materace sprężynowe czy piankowe. Warto zwrócić uwagę na wypełnienie – wiele nowoczesnych materacy posiada warstwę wypełnienia z włókna kokosowego, które doskonale wchłania wilgoć i pozwala na regulowanie temperatury. Materace mogą być tworzone także z materiałów o “pamięci technicznej”. Oznacza to, że termoczułe tworzywo dopasowuje się do kształtu ciała i umożliwia lepszy wypoczynek.

https://texturekick.com.pl https://constitutionfair.org https://eltying.com.pl