Jak uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy wypadku samochodowego?

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy wypadku samochodowego?

Wypadek samochodowy czy kolizja to bardzo nieprzyjemne wydarzenia w życiu każdego kierowcy. Uszkodzeniu ulega nie tylko sam pojazd, ale cierpią na zdrowiu także uczestnicy. Nierzadko dochodzi też, niestety, do wypadków śmiertelnych. Mniejsza lub większa trauma nie opuszcza uczestników wypadków i kolizji także długo po takim zdarzeniu. W każdym przypadku trzeba bowiem załatwić formalności związane z wypłatą ubezpieczeń czy odszkodowań. Już same te czynności są nie tylko trudne, ale dla wielu osób także stresujące.

Bardzo często dodatkowe problemy występują, gdy zdarzenie drogowe, kolizja czy wypadek, wydarzyły się nie z naszej winy, a innego uczestnika ruchu. W internecie czy nawet wśród znajomych bez problemu można trafić na przypadki, że poszkodowany został pokrzywdzony przez ubezpieczyciela czy rzeczoznawcę samochodowego.

Jak uchronić się przed zaniżeniem ubezpieczenia OC?

Wielokrotnie zdarza się, że osoba poszkodowana w zdarzenie drogowym nie jest usatysfakcjonowana wysokością odszkodowania czy sumy wypłaconego ubezpieczenia. Rzeczoznawcy pracujący na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych często zaniżają wartość i zakres szkód, gdyż to właśnie jest w interesie zarówno ich, jak i samych ubezpieczycieli. Wiele osób nie ma aż tak dużego obeznania w prawie, żeby skutecznie zawalczyć o jak najwyższe odszkodowanie.

Efektem tego jest sytuacja, że pokrzywdzony w wypadku otrzymuje kwotę ubezpieczenia, która go nie satysfakcjonuje, a odszkodowanie jest zbyt niskie, żeby przywrócić auto do stanu przed wypadkiem, nie mówiąc już o tym, żeby starczyło na auto nowe. W takiej sytuacji warto skorzystać z firm oferujących odzyskiwanie ubezpieczeń z OC, a konkretnie z ubezpieczenia ochrony cywilnej sprawcy wypadku. Firm takich działa w Polsce sporo. To tylko świadczy o tym, jak poważna jest skala zaniżeń wypłacanych kwot.

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy?

W staraniach o wyższe odszkodowanie warto skorzystać z pomocy osób i instytucji, które specjalizują się w tym i doskonale znają nie tylko polski system prawny, ale i realia, jakie panują na polskim runku ubezpieczeń. Zaglądając do internetu bez problemu znajdziemy kancelarie prawne oferujące odzyskiwanie ubezpieczenia OC z polisy sprawcy.

Plusów skorzystania z pomocy takiej firmy jest co najmniej kilka:

  • szybsze załatwienie sprawy,
  • skuteczniejsze odzyskiwanie ubezpieczenia OC,
  • mniej straconych nerwów i czasu,
  • formalności w całości załatwia kancelaria,
  • wyższa kwota ubezpieczenia lub odszkodowania.

Odzyskiwanie ubezpieczeń z OC coraz popularniejsze

Popularność tej usługi jest w Polsce coraz większa. Firmy, które ją oferują, poza ubezpieczeniami samochodowymi, często oferują usługi dotyczące innych ubezpieczeń, w tym polis na życie, ubezpieczeń zdrowotnych czy majątkowych. Fachowość prawników powoduje, że z góry znają ni drogę postępowania i wiedzą, na jakie przepisy prawne należy się powołać, aby wynik batalii z ubezpieczycielem był pozytywny. W wielu przypadkach, firmy takie nie tylko wiedzą, jak uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy, ale udzielają pomocy prawnej przed podpisanie umowy o ubezpieczenie.

Więcej informacji na stronie: Spółka JW GROUP - odkupodszkodowania.pl

zobacz wiecej https://wtrawiepiszczy.com.pl/jaki-materac-do-lozka-wybrac/ https://magicflvacation.com/prace-remontowe-na-drogach-co-warto-o-nich-wiedziec/