Jak wróżono dawniej?

Wróżenie z kart nie jest nową metodą na poznawanie przyszłości. Już setki lat temu wykorzystywano tarota do określenia zdarzeń, które miały nadejść. Dawniej to jednak nie tylko karty stanowiły wrota do wiedzy magicznej. Liczni druidzi, wróżki czy kapłanki mieli do dyspozycji wiele “magicznych” przedmiotów, roślin. Jak wróżono dawniej?

Wróżenie kiedyś

W starożytności kapłani i święci druidzi wykorzystywali przede wszystkim magiczne zioła. Najczęściej były to rośliny dające silny zapach po ich spaleniu. Często wprowadzały one w stan medytacji czy otępienia, których efektem były liczne wizje. Takie wizje były później interpretowane przez resztę kapłanów – na ich podstawie przepowiadano przyszłość. Same zioła mogły służyć również do tworzenia tajemniczych naparów oraz mikstur o konkretnych właściwościach. Napary także mogły być pite w celu uzyskania omamów.

Wśród wielu sposobów na poznanie przyszłości popularne było także wyszukiwanie znaków w dymie. W tym celu palono specjalne ogniska, wokół których odprawiano tańce i modlitwy. Do paleniska dodawano zioła, które mogły barwić dym czy też nadawać mu specyficzny zapach.

Wróżenie w czasach nowożytnych

Obecnie wróżenie nie wyszło z mody – każdy z nas pragnie poznać chociaż skrawek tego, co kryje przed nami los. W tym celu udajemy się najczęściej do wróżek lub też korzystamy z horoskopu. W przypadku wróżek wykorzystują one karty tarota, a ich ustawienie może wiele powiedzieć nie tylko o naszej przyszłości, ale i teraźniejszości czy przeszłości. Podczas stawiania tarota warto zastanowić się nad pytaniami, na które poszukujemy odpowiedzi. Im bardziej precyzyjne będą, tym większa szansa na uzyskanie jasnej odpowiedzi.

Horoskopy mogą pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Warto skorzystać z możliwości ułożenia indywidualnego horoskopu specjalnie dla nas.

Chcesz poznać swoją przyszłość? Skorzystaj z pomocy profesjonalistki – dobra wróżka online.

https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ https://softcupbra.org/nowoczesny-ogrod-meble-ogrodowe-brazowe/ https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/