Jak wybrać odpowiednie rękawiczki skórzane?

Rękawiczki skórzane to idealne rozwiązanie na chłodniejsze, jesienne czy zimowe dni. Znacznie lepiej izolują dłonie i w przeciwieństwie do rękawiczek tekstylnych nie posiadają prześwitów, przez które mogłoby wpadać zimne powietrze.

Miękkie, elastyczne, oddychające

Skórzane rękawiczki tworzone są z miękkiej, elastycznej skóry, która pozwala na swobodne poruszanie dłońmi oraz wykonywanie precyzyjnych ruchów palcami. Rękawiczki dostępne są w konkretnych rozmiarach: dla pań są to kolejno 17, 18, 19 i 20, dla panów – 20, 21, 22, 23 i 24. Rozmiary oblicza się na podstawie obwodu dłoni bez kciuka.

Rękawiczki skórzane często zaopatrzone są w wewnętrzną podszewkę. Może być ona wykonana z miękkiego materiału tekstylnego, naturalnego kożuszka czy syntetycznej ociepliny. Dzięki takim rozwiązaniom kupujący może liczyć na jeszcze większy komfort cieplny.

Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Każdy producent galanterii skórzanej ma w swojej ofercie chociaż kilka modeli rękawiczek skórzanych, odpowiednich dla pań i panów. Decydując się na konkretną parę, warto zwrócić uwagę na kilka detali. Przede wszystkim powinno interesować nas, z jakiego rodzaju skóry wykonane są rękawiczki. Delikatna skóra bez podszewki stosowana jest w rękawiczkach przejściowych, wykorzystywanych jesienią czy wczesną wiosną. W przypadku rękawiczek zimowych skóra jest nieco grubsza i dodatkowo ocieplona podszewką. Zimowe rękawice posiadają również podwójne, wzmocnione szwy. Rodzaj skóry będzie warunkował to, w jaki sposób rękawiczki należy pielęgnować. Najczęściej w tym celu warto wykorzystywać delikatne pasty na bazie miodu pszczelego. Dzięki temu skóra będzie lepiej zabezpieczona i podczas chłodu nie będzie pękać.

Kupując rękawiczki, należy pamiętać o zachowaniu paragonu. W razie wadliwego materiału będzie to umożliwiało złożenie reklamacji.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/561-nowoczesne-kuchnie-z-wyspami https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/ https://wnetrzadesign.com.pl/najnowsze-trendy-w-oswietleniu/