Jak zmienić oblicze tarasu jednym dodatkiem?

Tarasy to coraz chętniej wykorzystywana przestrzeń w domach. Polacy na nowo odkrywają ich potencjał i aranżują bez trudu wykorzystując nowoczesne meble tarasowe topowych dostawców. Aby móc korzystać z tarasu bez ograniczeń warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest nowoczesna tarasola. Dzięki funkcjonalnemu zadaszeniu nasz taras i meble będą lepiej chronione!

Czym jest tarasola?

Tarasola to nic innego jak elegancka konstrukcja pozwalająca na zadaszenie wybranego elementu tarasu. Warto dodać, że producenci tacy jak tarasola.pl proponują także tarasole dedykowane do ogrodów. W przypadku tarasoli wykorzystywanej na tarasach jest ona wznoszona przy ścianie domu – istotne jest to, że nie potrzebujemy żadnych zezwoleń budowlanych do jej wzniesienia.

Konstrukcja tarasoli tworzona jest z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Ta technologia gwarantuje, że na powierzchni aluminium nie pojawią się ogniska rdzy. Kolor profili klient wybiera samodzielnie z dostępnego pakietu. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie tarasoli do kolorów już panujących na tarasie. Konstrukcja łączona jest w bardzo dokładny sposób – producenci gwarantują, że taka budowla oprze się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h

Zadaszenie tarasoli – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Dachy tarasoli tworzone są zasadniczo na dwa sposoby. Modele najchętniej wybieranym jest zadaszenie lamelowe, wykonane z odpowiednio ustawionych i zabezpieczonych profili aluminiowych. Druga opcja to zadaszenie wykonane z materiałów poliestrowych. Oba typy dachów nie nagrzewają się pod wpływem silnego promieniowania słonecznego. Oznacza to, że w cieniu tarasoli panować będzie przyjemny chłód. Zadaszenie może być sterowane automatycznie (za pomocą pilota) lub manualnie.

https://calganx.net https://infowiesci.com.pl https://stylowysalon.com