Kino samochodowe – historia na świecie i w Polsce

Kino samochodowe – historia na świecie i w Polsce

Chyba każdy z nas widział na jednym z amerykańskich filmów romantyczne sceny mające miejsce w kinie samochodowym. Poznajmy nieco historię tej rozrywki, która również w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością.

Kino plenerowe to atrakcja, która przyszła do Polski z USA.  Pomysł ten opatentował Richard Hollingshead w 1933 roku. Pierwszy seans w kinie samochodowym miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey. Ponieważ samochody były wtedy wyznacznikiem statusu społecznego i chciano się w nich pokazywać pomysł na seanse oglądane z aut stał się niezwykle popularny. Szczyt popularności kin samochodowych w USA miał miejsce w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Nie da się jednak ukryć, że rozrywka ta wciąż jest tam bardzo popularna.

Jak wygląda zaś historia kina pod gwiazdami w naszym kraju? Trzeba przyznać, że jest to rozrywka, którą cieszymy się od stosunkowo niedawna. Kino plenerowe swój start w naszym kraju miało bowiem dopiero w 1994 roku czyli ponad 60 lat później. Pomysł  ten do naszego kraju przenieśli Dariusz Krzysztof Zawiślak oraz Rafał Wnuk. Polskie kino samochodowe miało swoją premierę w Warszawie na osiedlu Żerań.
Obecnie staje się coraz bardziej modną rozrywką, którą możemy cieszyć się w wielu miastach naszego kraju.

https://teldomains.pl https://gosciniecmurckowski.pl https://gazetastonoga.pl