Kołdry z naturalnym wypełnieniem – sposób na spokojny sen

Idealna kołdra to taka, która zimą grzeje, a latem utrzymuje optymalną temperaturę. Właśnie takie właściwości gwarantują nam kołdry z naturalnym wypełnieniem. Pozostaje jednak pytanie, na który materiał się zdecydować.

Puch i pierze – lekka i miękka kołdra

Puch i pierze to nie to samo. Puch to najmiększa część upierzenia ptaków, która stanowi podszycie piór. Pierze natomiast to ptasie pióra wymieszane z puchem, przez co kołdry z takim wypełnieniem wykazują trochę gorsze właściwości termoizolacyjne niż puch.

Mówiąc najprościej, kołdry puchowe zawsze będą lepsze niż te wypełnione pierzem, tak jak puch gęsi zawsze będzie lepszy niż kaczy. Jak to zwykle bywa, wyższa jakość wiąże się z wyższą ceną – kołdry wypełnione w 100 procentach gęsim puchem będą najdroższe.

Wełna – naturalna miękkość i ciepło

Wełna jest wyjątkowo przyjemna w dotyku i ma rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo świetnie też sobie radzi z odprowadzaniem potu, dzięki temu, że charakteryzuje się higroskopijnością. Cienka kołdra wełniana jest wprost idealna na lato!

Jedwab – dotyk luksusu

Jedwab to materiał luksusowy, którego cena może być zaporowa dla sporej ilości osób. Nie jest tak ciepły jak pierze, puch i wełna, ale ma za to rewelacyjne właściwości wentylacyjne i, podobnie jak wełna, nie przyciąga kurzu. To też jedyny materiał, który nie powoduje uczuleń – pierze i puch bywają drażniące dla alergików, a w wełnie znajduje się lanolina, na którą pewien niewielki odsetek osób jest uczulony.

Zestawy mebli do salonu https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/ Oryginalne łazienki