Kwas hialuronowy – przyjaciel skóry twarzy

Zadbana skóra twarzy promienieje i jest prawdziwą ozdobą – nie ma co do tego wątpliwości. Poprzez odpowiednią ochronę i kosmetyki możemy utrzymać jej elegancki wygląd przez długi czas. Niestety, wraz z wiekiem i ubytkiem kwasu hialuronowego na skórze zaczną pojawiać się zmarszczki, które będą szpecić i dodawać nam lat. Jak opóźnić proces starzenia lub go zahamować? Pomoże w tym medycyna estetyczna!

 

Kwas hialuronowy i jego rola

Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie i ma kilka funkcji – jedną z nich jest łączenie cząsteczek wody w komórkach i utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Z biegiem lat poziom kwasu hialuronowego spada, co przekłada się na stopniowe przesuszanie skóry, pogorszenie jej kondycji. Na stan skóry mają wpływ także inne czynniki – nieodpowiednia dieta, niedostateczne nawodnienie organizmu, nadmierne palenie tytoniu czy ekspozycja na słońce.

 

Czy proces starzenia można zahamować?

Okazuje się, że tak – pomogą nam w tym zabiegi medycyny estetycznej. Poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego w prostych zabiegach możliwe jest skuteczne wygładzenie i spłycenie zmarszczek, ale także konturowanie ust i ich wypełnianie czy też wyostrzenie owalu twarzy. Kwas hialuronowy sprawdza się doskonale podczas spłycania zmarszczek marionetkowych, zmarszczek palacza, lwiej zmarszczki, zmarszczek mimicznych. O możliwościach zabiegów medycyny estetycznej przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Przygotowanie do zabiegu medycyny estetycznej

Czy zabiegi medycyny estetycznej wymagają specjalnego przygotowania? Zdecydowanie nie, jednak konieczne jest odbycie wizyty lekarskiej i wykonanie wywiadu medycznego w celu wykluczenia przeciwwskazań. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/