Lakierowanie felg w przydomowych warunkach

Odświeżenie felg w przydomowych warunkach to obecnie żadna sztuka. Wystarczy kupić zestaw lakierów w odpowiednim kolorze, żeby mieć felgi, które będą wyglądały jak nowe. Po malowaniu mamy spokój na kilka kolejnych sezonów.

Lakiery w sprayu

W internecie można spotkać się z opiniami że lakier do felg w sprayu to gorsze rozwiązanie. Jednak wystarczy stosować go z głowa, by mieć pewność, że efekt będzie zadowalający.

Podstawowy problem z malowaniem sprayem polega na tym, żeby nie nakładać za jednym razem zbyt grubej warstwy lakieru. Po to używa się sprayu, by warstwy były cienkie. Dotyczy to zarówno podkładu, ja ki właściwego koloru.

Żeby uzyskać odpowiedni efekt warto nanieść trzy cienkie warstwy podkładu i kolejne trzy lakieru. Oczywiście przed naniesieniem kolejnej, każda poprzednia musi dobrze wyschnąć.

Przygotowanie felg

Bez względu na to jakiego typu lakieru do felg używamy, przed malowaniem należy przygotować koła. W tym celu należy je zdjąć, dokładnie umyć i oczyścić felgi. Następnie można przystąpić do szlifowania.

Mycie i szlifowanie ma na celu usunięcie zabrudzeń, odtłuszczenie i delikatne wyrównanie powierzchni felg. Dopiero po tych zabiegach zabezpieczamy oponę i wentyl, a następnie nanosimy lakier do felg.

Nanoszenie podkładu

Wybór odpowiedniego podkładu nie jest trudny. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu bezbarwnego lakieru antykorozyjnego. Oprócz warstwy wygładzającej felgę będziemy mieli wówczas dodatkowe zabezpieczenie.

Podkład w sprayu nanosimy w pierwszej kolejności do zakamarków i wnętrz. Wykonujemy szybkie, zdecydowane ruchy, żeby powstawała cienka powłoka. Po wyschnięciu malujemy po raz kolejny, szybko i równo nanosząc lakier.

Warto pamiętać że ta czynność nie ma nam zapewnić idealnie błyszczącej powierzchni. Może ona pozostać lekko chropowata. Ma jednak wyrównać ją i przygotować pod właściwy lakier.

Nanoszenie lakieru

Sama czynność wygląda właściwie tak samo. Musimy zadbać o to, by nie lakierować zbyt długo jednego miejsca, ponieważ wówczas powstają brzydkie zacieki. To najgorsze co może nas spotkać przy konserwacji felg.

Po naniesieniu trzech cienkich warstw koloru można się zdecydować na jeszcze jedną warstwę. Tym razem powinien to być bezbarwny lakier, który zagwarantuje wysoki połysk. Dzięki temu efekt renowacji będzie jeszcze bardziej widoczny.

Lakierowanie felg w przydomowych warunkach nie jest trudne. Wystarczy odrobina zdolności manualnych i wyobraźni. Większość dostępnych na rynku lakierów do felg również świetnie się w tej sytuacji sprawdzi.

https://cream-browser.net https://goldavocado.pl https://bhtm.org