Leczenie kanałowe zębów

O leczeniu kanałowym mówi się często, szczególnie w przypadku zębów wielokrotnie leczonych. Najczęściej zabieg ten jest konieczny, kiedy bakterie przedostają się do zębiny, powodując jej całkowite uszkodzenie. Leczenie kanałowe pozwala na zachowanie korony zęba i jednocześnie zachowanie jego funkcji.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to proces złożony – pacjenci najczęściej muszą pojawić się kilkukrotnie w gabinecie stomatologa. Pierwsza wizyta polega na wywierceniu otworu w zębie i wprowadzeniu substancji leczniczej. Jej zadaniem jest niszczenie białka wewnątrz zęba. Proces ten nazywany jest również uśmiercaniem zęba. Po zabezpieczeniu zęba pacjent może wrócić do domu. Często proces ten określany jest jako mało przyjemny. Kolejna wizyta to kontrola, czy wszystkie włókna nerwowe zostały zniszczone. Stomatolog za pomocą specjalnego narzędzia wyciąga włókna nerwowe – proces ten jest całkowicie bezbolesny. Kolejnym krokiem jest przeczyszczenie wyczyszczonych kanałów oraz uzupełnienie ich materiałem biozgodnym. Proces ten ma na celu zamknięcie światła kanału i zamknięcie drogi dostępu do organizmu bakteriom.

Ostatnim krokiem leczenia kanałowego jest uzupełnienie i odbudowanie korony zęba. Warto pamiętać, że ząb po leczeniu kanałowym nie jest już odżywiany przez organizm. Z czasem zacznie być widoczne jego odwapnienie i utrata minerałów. Efektem tego procesu może być kruszenie szkliwa.

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Współcześnie lekarze praktycznie całkowicie wyeliminowali ból z procesu leczenia kanałowego. Wszystko dzięki znieczuleniu miejscowemu. Jeśli jednak pacjent odczuwa dyskomfort może to oznaczać, że nie wszystkie włókna nerwowe zostały uśmiercone.

Szukasz doświadczonych stomatologów, którzy w sposób profesjonalny zaopiekują się Twoimi zębami? Sprawdź ofertę – leczenie kanałowe w Krakowie.

https://healthysaulttribe.com https://gosciniecmurckowski.pl https://abuya.pl