Łóżko do zadań specjalnych - elektryczny stelaż

Zastosowanie elektrycznych stelaży przez długi czas kojarzone było wyłącznie z wysokiej klasy klinikami i szpitalami prywatnymi. Tego rodzaju rozwiązanie pozwalało pacjentom samodzielnie decydować o ustawieniu łóżka, aby było im wygodniej i aby rekonwalescencja przebiegała w komfortowych warunkach.

Obecnie stelaże elektryczne nie są niczym nowym i każdy z nas może jest posiadać we własnym domu. Są one dostępne w wersji dla łóżek jednoosobowych i dwuosobowych. Stelaże takie oparte są na ramie i posiadają elastyczne listwy. Listwy dodatkowo może zabezpieczać pasek umieszczony poprzecznie do ich budowy. Najistotniejszym elementem są oczywiście mechanizmy metalowe podłączone do  napędów.

Stelaże elektryczne - czy bezpieczne?

Sterowanie stelażem jest niezwykle proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Każdy stelaż posiada napędy, wyłącznik oraz zasilacz. Całość sterowana jest za pomocą pilota. Piloty posiadają kilka funkcji, umożliwiających najczęściej podnoszenie części zagłówkowej czy podnożnej. Wszelkie okablowanie prowadzone jest zazwyczaj poza zasięgiem wzroku, dlatego w przypadku stelaży elektrycznych można mówić także o wysokiej estetyce.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://gazetastonoga.pl https://texturekick.com.pl https://cityviewphoto.com