Łóżko idealne dla dwojga

Wybór odpowiedniego łóżka to nie lada sztuka. Problem komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy szukamy mebla, który spełni nie tylko nasze wymagania, ale także oczekiwania partnera. Jakie dwuosobowe łóżko zapewni zdrowy, spokojny sen, niezależnie od ruchów osoby śpiącej obok? Sprawdź!

Przestrzeń przede wszystkim

Pierwszym kryterium, którym powinniśmy kierować się podczas zakupu łóżka, jest jego wielkość. Większość sklepów meblowych oferuje dwuosobowe łóżka w standardowych rozmiarach: 140x200, 160x200, 180x200 lub 200x200. Zasada jest prosta – im więcej wolnej przestrzeni mamy w łóżku, tym nasze ruchy i pozycje przybierane podczas snu są swobodniejsze. Dobre sklepy oferujące łóżka na wymiar (na przykład sklep internetowy notodo.pl) proponują znacznie bogatszy wachlarz dostępnych modeli. Jeśli interesuje Cię nietypowy rozmiar, możesz zamówić wykonanie łóżka specjalnie na indywidualne zamówienie. Przeglądając ofertę łóżek, warto zwrócić uwagę na modele ze skrzyniami –praktyczne schowki pomieszczą komplety pościeli i koce, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.

Wygodny materac

Aby ruchy osoby śpiącej obok były całkowicie nieodczuwalne, niezbędne jest kupno materaca o odpowiedniej wewnętrznej budowie. W przypadku podwójnych łóżek idealnie sprawdzą się materace z pianki termoelastycznej, która tłumi wszelkie ruchy, albo nowoczesne modele ze sprężynami pracującymi niezależnie od siebie. Materace z pianki są szczególnie polecane alergikom oraz osobom skarżącym się na bóle kręgosłupa i stawów. Pianka reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę ciała. Leżąc na łóżku wyposażonym w tego typu materac możemy odnieść wrażenie, że lekko zapadamy się w jego strukturę, co gwarantuje niespotykany wcześniej komfort.

https://promyana-bg.org https://redturtlemusic.com https://teldomains.pl