Łóżko – jakie materiały wykorzystywane są do tworzenia ramy?

Wybierając łóżko najczęściej kierujemy się określonym przedziałem cenowym lub rozmiarami, znacznie rzadziej zwracamy uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest rama. To poważny błąd, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu!

Rama drewniana

Najpopularniejszym materiałem do tworzenia ram łóżkowych jest lite drewno. Materiał ten ceniony jest przede wszystkim ze względu na swój wygląd, ale także na trwałość. Drewno odpowiednio przygotowane do prac stolarskich nie odkształca się, nie pęka i nie kruszeje. Aby dodatkowo wzmocnić jego strukturę stosowane są liczne lakiery i bejce (te drugie mogą wpływać również na zmianę koloru drewna). Łóżka drewniane sprawdzają się w każdym pomieszczeniu: klasycznych sypialniach, pokojach dziecięcych, pensjonatach, hotelach czy nawet w schroniskach górskich! Drewno charakteryzuje się także pewnym stopniem elastyczności, dzięki czemu znacznie rzadziej spotykane są mikro uszkodzenia, pojawiające się w trakcie użytkowania.

Innymi materiałami do tworzenia łóżek są płyty drewniane lub materiały syntetyczne. Sztywne płyty nie zawsze sprawdzają się w konkretnych sytuacjach – pod wpływem silnego obciążenia mogą się one łamać! Tworzywa syntetyczne także nie należą do materiałów najtrwalszych – również może uszkodzić je nadmierne obciążenie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://stylowysalon.com https://ccf-cccv.org https://telesystem.com.pl