Meble do pokoju dziecięcego

Meblowanie pokoju dziecka może zając rodzicom nieco czasu. W zależności od wieku i samodzielności dziecka konieczne jest dobranie innych produktów. W przypadku niemowląt meble powinny służyć przede wszystkim wygodzie rodziców. W pokoju powinno być bezpieczne łóżeczko, kilka komód z szufladami na niezbędne kosmetyki. W komodach zmieścimy też ubranka dziecka. Na półkach umieszczamy zabawki.

Dziecko w wieku przedszkolnym powinno mieć dopasowane do wzrostu łóżko, ale też zamykane szafki, regały na zabawki. Aby łatwiej utrzymać pokój w porządku warto zainteresować się koszami czy pudełkami do przechowywania (np. klocków). Nastolatkowie powinni posiadać w pokoju łóżko, biurko, niewielki stoliczek nocny oraz szafę wielofunkcyjną.

Jak tworzone są komody dla dzieci?

Komody dziecięce tworzone są z płyt drewnianych – drewno przed użytkiem jest osuszane i odpowiednio zabezpieczane. Wszystko po to, aby w przyszłości nie pojawiła się pleśń. Drewno pokrywane jest kolejnymi warstwami bejcy lub lakieru. Chronią one drewno przed wnikaniem wilgoci, brudu. Mogą też subtelnie zmieniać kolor drewna lub nadać mu połysk. Drewno może być pozostawione w swoim naturalnym kolorze, jednak wielu producentów stawia na radosne, pastelowe kolory. W tym celu drewno malowane jest nietoksycznymi farbami.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://ultimate-demi.org https://teldomains.pl https://infowiesci.com.pl