Na co zwrócić uwagę wybierając narty Kraków?

W sezonie zimowym jest bardzo duży boom na narty, dlatego też warto wyposażyć się w profesjonalny sprzęt, który zapewni bezpieczne i komfortowe zjazdy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nowych nart.

Odpowiednia długość nart

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale bardzo ważnym parametrem jest przede wszystkim długość nart. Aby wybrać odpowiednie modele, warto wziąć pod uwagę nie tylko swoją wagę, ale również wzrost. Dla osób początkujących zdecydowanie najlepszym wyborem będą narty długie, które są w stanie zagwarantować dobrą stabilność na ubitym śniegu. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na narty Kraków typu Easycarver.

Dla średnio zaawansowanych narciarzy zdecydowanie lepszym wyborem będą narty typu Allround, które zapewniają komfortową jazdę bez żadnego większego wysiłku. Narty tego typu są dość lekkie i zapewniają umiarkowaną prędkość. Długie narty mają oczywiście ogromny wpływ na wykonywanie ostrych zakrętów. Narty dla początkujących są mniej podatne na skręcanie, dzięki czemu można uniknąć upadków. Po zdobyciu doświadczenia i zwiększeniu swoich umiejętności, można postawić na bardziej skrętne i szybsze narty.

Taliowanie nart ma znaczenie

Bardzo ważną cechą nart jest także ich taliowanie. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym wcięciu w nartach. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są narty Kraków, które mają niewielkie wcięcie. Wielu producentów oferuje modele, które całkowicie pozbawione są wcięcia. Dzięki temu rozwiązaniu można zyskać zdecydowanie większą stabilizację w utrzymaniu równowagi na stoku.

Narty profesjonalne mają większe wcięcia, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest wykonywać ostre skręty. Z praktycznego punktu widzenia taliowanie nart należy idealnie dopasować do swoich umiejętności oraz do preferowanego stylu jazdy.

Na jakie elementy dodatkowo zwrócić uwagę?

Jak łatwo się domyślić dla wielu narciarzy jednym z głównym parametrów będzie oczywiście cena nart. Pamiętać należy o tym, że profesjonalne narty Kraków od renomowanego producenta, to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Wysokiej jakości modele wykonane z odpowiednich materiałów będą służyć nawet przez kilka sezonów.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest kształt nart, a dokładniej mówiąc charakterystyczne wygięcie nazywane potocznie rockerem. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są dość szerokie narty, które posiadają niewielkie zakrzywienia z przodu i z tyłu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków - https://agasport.com.pl/narty-cat-2.