Naucz się wróżyć z kart tarota

Świetnym układem na początek twojej przygody z tarotem jest rozkład siedmiu kart, z których po dwie mówią o teraźniejszości, przyszłości i dalszej przyszłości, a siódma stanowi swoiste podsumowanie twojej sytuacji.

Zapoznaj się z przykładowym układem, który dla ciebie przygotowałam, żeby lepiej poznać ten rozkład kart tarota.

Teraźniejszość: Moc i Koło Fortuny

Moc to karta wielkich możliwości i siły. Jeśli ich jeszcze nie dostrzegasz, możesz być pewna, że w tobie drzemią i tylko czekają na to, aż znajdziesz w sobie odwagę, żeby je odkryć i wykorzystać w życiu. Natomiast Koło Fortuny to zwiastun zmian, ale takich nie do końca świadomych, to symbol ślepego losu i jego niezbadanych wyroków.

Przyszłość: Paź Kielichów i Rycerz Kielichów

Paź Kielichów to karta, która oznacza osobę dotychczas przez nas ignorowaną. A to właśnie od niej, zupełnie niespodzianie, otrzymamy pomoc, której tak potrzebujemy. Poprzez Rycerza Kielichów tarot mówi nam o zatracaniu się w marzeniach – nie ma oczywiście w nich nic złego, pod warunkiem że sami wiemy, że błądzimy myślami i nie tracimy do końca kontaktu z rzeczywistością. Może być ostrzeżeniem i sugestią, że wypadałoby jednak poddać sytuację trzeźwej ocenie, a nie tylko bujać w obłokach.

Dalsza przyszłość: Szóstka Kielichów i Wieża

Szóstka Kielichów to specyficzna karta, zwłaszcza gdy pojawia się w odniesieniu do przyszłości. Dlaczego? Bo to karta przeszłości, a konkretniej przeszłości, która wpływa na całe nasze życie – także to, które czeka nas w dalszej przyszłości. Może być zwiastunem nostalgii i tęsknoty za tym, co utraciliśmy, za starymi, dobrymi czasami, w których było lepiej. Natomiast Wieża to karta zmian. I to na dodatek bardzo gwałtownych i dramatycznych. Całkiem prawdopodobne, że cały twój świat zostanie wywrócony do góry nogami, a ty sama będziesz musiała zacząć wszystko zupełnie od nowa. Ale uwaga! To także karta zerwania z tym, co było negatywne w naszym życiu i zapowiedź nowego, lepszego porządku, więc nie traktuj jej jako złych wieści.

Karta podsumowania: Piątka Kielichów

Piątka Kielichów to karta straty, ale w otoczeniu kart negatywnych, w tym wypadku Wieży, powinna być traktowana jako promyk światła w trudnych czasach. To karta, która zaleca nam daleko posuniętą ostrożność, zwłaszcza w kwestiach finansowych.

Tagstarot
https://energoefekt.com.pl https://przyjazne-wnetrza.pl https://infowiesci.com.pl