Nietuzinkowe mieszkanie – jak je urządzić?

Nietuzinkowe mieszkanie – jak je urządzić?

Nawet niewielkie mieszkania, popularne kawalerki, mogą stać się wspaniałymi mieszkaniami, zapewniającymi właścicielom komfort, wygodę i dużo przestrzeni. Ważne jest jednak to, aby aranżować je z głową. Jak sprawić, aby nasze mieszkanie stało się przytulnym miejscem, do którego z chęcią wracamy?

Kolory, oświetlenie!

Podstawą jest dobranie odpowiedniej kolorystyki i oświetlenia. Dysponują niewielkimi pomieszczeniami stawiajmy na jasne kolory – nie oznacza to jednak, że musza być to nudne beże, biele. Ciemniejsze kolory możemy stosować w większych pomieszczeniach. Ważne jest oczywiście także oświetlenie – pozwoli ono optycznie powiększyć małe pokoje, ociepli wnętrza. Zamiast klasycznych lamp sufitowych warto postawić na podwieszane sufity oraz żarówki o chodnym odcieniu. Dobrym rozwiązaniem będą również lustra, np. w łazience, toalecie, przedpokoju. Ich obecność także pozwoli na stworzenie wrażenia większej przestrzeni.
Meble kupujmy z głową – niech nie zajmują połowy powierzchni pomieszczenia, ale jednocześnie niech będą wygodne. Dobrym pomysłem są meble wielofunkcyjne, pozwalające na ich różnorodne wykorzystanie.

Co ze ścianami? Jeśli nie jesteśmy zwolennikami pustych i jednolitych ścian dobrym rozwiązaniem są nowoczesne fototapety. Znajdziemy je przede wszystkim na decoboo.pl. Sklep oferuje fototapety dedykowane do pokojów dziecięcych, salonów, kuchni, a nawet łazienek!

https://wtrawiepiszczy.com.pl https://adoptastate.org/okna-plastikowe-pcv-co-warto-o-nich-wiedziec/ https://2006badukleague.com/nowoczesna-stolarka-okienna-co-warto-o-niej-wiedziec/