Niewielkie przedpokoje – jak poradzić sobie z ich urządzaniem?

Przedpokoje uważane są za pomieszczenia niezwykle problematyczne. Zazwyczaj są one położone w centralnych częściach domu czy mieszkania, pozbawione w wielu przypadkach naturalnego światła. Problemem są również ich nieregularne kształty, przez co zapełnienie ich meblami to dodatkowy kłopot. Na szczęście projektanci wnętrza przekonują, że nie musi to być wcale trudne. Od czego zacząć?

Oświetlenie!

Pierwszym krokiem powinno być rozświetlenie pomieszczenia – użyjmy do tego zarówno jasnych kolorów farb czy tapet, jak i wysokiej jakości oświetlenia. Zdecydowanie zrezygnujmy z ciepłych odcieni żarówek, kloszów czy ścian – stawiajmy na chłodne barwy. Dzięki nim pomieszczenie wyda się znacznie elegantsze.
Dobrym pomysłem okażą się również tapety czy farby z opalizującymi drobinkami, które dodatkowo rozświetlą pomieszczenie. Lampy wybierajmy bez obszernych kloszy – najlepsze okażą się klasyczne punkty świetlne wsuwane w podwieszany sufit.

Szukając odpowiednich mebli zwracajmy uwagę na ich funkcjonalność i wykonanie. Niewielkie przedpokoje nie powinny być urozmaicane szafami – znacznie lepiej sprawdzą się klasyczne szafki na buty o wysokości ok. 120 cm. Na ich górnych płytach postawimy misy na klucze, dokumenty. Całość uzupełnijmy lustrem!
źródło: www.gama-sklep.com.pl

https://antonraby.com https://bridge-o-rama.com https://ngenuity.org