Nowoczesne rozwiązanie w kuchni

Nowoczesne rozwiązania kuchenne sprawiają, że współczesne kuchnie w niczym nie przypominają przytulnych i staroświeckich kuchni naszych mam i babć. W które rozwiązania warto zainwestować? Zapraszamy do lektury.

Szuflady i szufladki…

W dawnych kuchniach obowiązkowo musiała znajdować się jedna szafka składająca się z 4 bądź pięciu, niezbyt wysokich i głębokich szuflad, w których najczęściej trzymano sztućce i przybory kuchenne. Współczesna zabudowa kuchenna opiera się o systemy szuflad na prowadnicach, które świetnie sprawdzą się w całej zabudowie dolnej. Im szersza i głębsza szuflada tym lepiej. Tak zaprojektowane meble kuchenne pomieszczą w wygodny sposób znacznie więcej przedmiotów, a my już nigdy nie będziemy musieli wyjmować garnka czy patelni z ciemnych zakamarków głębokiej szafki z tradycyjnymi drzwiczkami.

Innym świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. cargo, czyli wysuwanych wielopoziomowych koszy, które idealnie nadają się do przechowywania zgrzewek wody, soków czy produktów suchych jak makarony, kasze i mąka. Najlepiej zdecydować się na wariant z w pełni wysuwanymi koszami – dzięki temu dostęp nawet do znajdujących się na samym końcu produktów nie będzie sprawiał problemów.

Nietypowe szafki górne

Także wiszące meble kuchenne można wyposażyć w innowacyjne uchylne systemy otwierania. To rozwiązanie dobre dla wysokich osób, należy także wziąć pod uwagę jakość i rodzaj uchwytów, gdyż to głównie one odpowiadają za ostateczną wygodę korzystania z mebli kuchennych otwieranych od góry.. Ciekawym pomysłem wydaje się także wykorzystanie poziomej powierzchni pod szafkami wiszącymi i zamontowanie tam poziomej, uchylnej półki, która nadaje się do przechowywania niewysokich słoików, na przykład domowych przetworów.

Niewątpliwie ergonomicznym rozwiązaniem jest także montaż na wysokości oczu piekarnika. Ma to kilka zalet. Z wyżej umieszczonego piekarnika łatwiej jest wyjąć danie (bez obciążania kręgosłupa), a w przypadku jakiejkolwiek awarii, z użytku nie jest wyłączona płyta grzewcza.

I wiele innych

Ergonomia sięgnęła także najbardziej niedostępnych obszarów każdej kuchni, czyli kłopotliwych narożników. Narożne szafki pozwalają w efektowny sposób wykorzystać i zagospodarować nieużywaną wcześniej przestrzeń. Oprócz tego, na rynku dostępne są rozwiązania z zakresu segregacji śmieci, organizery przeznaczone specjalnie do szuflad i wysuwanych cargo, systemy wspomagające otwieranie szafek bez uchwytów (mechaniczne i elektryczne), czy systemy oświetlenia szafek za pomocą taśm z wykorzystaniem technologii LED.

Artykul powstał dzięki pomocy firmy P.P.H.U. JANMAR II

https://blogscooper.com https://ocwebmarketingsolutions.com https://lamari.pl