Nowoczesny taras – jak stworzyć swój rajski zakątek?

Urządzenie stylowego, a zarazem nowoczesnego tarasu jest dużym wyzwaniem, ale również ogromną frajdą. Jakie trendy dominują w starannie urządzonych ogrodach prezentowanych w katalogach? Sprawdź nasze propozycje i znajdź inspiracje!

Postaw na wygodę!

Plastikowe krzesła, składane leżaki z metalu i huśtawki w formie bujanych, twardych ławek odchodzą do lamusa. Ich miejsce w modnych ogrodach zajęły meble, które pod kątem estetyki i komfortu użytkowania nie odbiegają od drogich, luksusowych modeli dedykowanych zamkniętym pomieszczeniom. Zewnętrzne strefy nowo powstałych domów coraz częściej przypominają starannie urządzone salony. Nie ma tutaj miejsca na przypadek – wszystkie elementy (minimalistyczne meble w formie narożników i kompletów wypoczynkowych, stonowane, eleganckie kolory i starannie dobrane materiały wykończeniowe) tworzą spójną całość. Na tarasach często pojawiają się nowoczesne zadaszenia w formie pergoli z rozsuwanym dachem, promienniki podczerwieni oraz rozbudowane grille przypominające kompletne zabudowy kuchenne. Całość uzupełniają subtelne akcenty dekoracyjne w postaci gazowych palenisk, designerskich lamp i lampionów.

Stylowa aranżacja tarasu z meblami z technorattanu

Aranżacja tarasu powinna nie tylko cieszyć oczy, ale również wyróżniać się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. W wymagającym, zewnętrznym środowisku najlepiej sprawdzą się modele wykonane z technorattanu – innowacyjnego materiału, który łączy w sobie naturalne wykończenie z bezwzględną trwałością nowoczesnych tworzy sztucznych. Meble z technorattanu pięknie prezentują się na tle soczystej zieleni, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury, wodę i zanieczyszczenia). Co ważne, nie wymagają stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych.

Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki live url zobacz