Od czego zależą ceny mycia ścian

Raz na jakiś czas zdarza się sytuacja gdy stajemy przed swoim domem i mówimy w duchu: "kurczę, ale jesteś brudny!" W takiej sytuacji lepiej umyć ściany, jeszcze zanim zjadą się nasi znajomi na letniego grilla. Pytanie, dlaczego ściany w ogóle się brudzą, jak je umyć i jaki to będzie dla nas koszt?

Fakt jest taki, że na zabrudzenia ścian wpływa wiele czynników

Po pierwsze: na różnym tynku brud różnie się osadza. Tynk akrylowy dla przykładu ma bardzo duże właściwości elektrostatyczne i mocno przyciąga kurz.

Z kolei na warstwie brudu łatwo dochodzi do pojawienia się pasożytów – glonów, mchu, porostów. Tego typu mieszkańcy naszej elewacji są niemile widziani i trudni do usunięcia. Eliminować można ich domowymi sposobami np. spryskać preparatami, umyć z pomocą myjki ciśnieniowej, czy wynająć fachowców do mycia całej elewacji.

W tym tekście chcemy powiedzieć ile mniej więcej kosztują takie działania. Zawsze jeżeli chodzi o koszt to trzeba też uwzględnić czas potrzebny do pracy i wysiłek jaki musimy włożyć w zdobycie materiałów.

Zacznijmy od najprostszych domowych sposobów

Na przykład spreje, czy rozcieńczone roztwory do usuwania porostów można kupić w koncentracie za 20 do 100 zł. Jedna taka butelka wystarczy na około 10-20 metrów kwadratowych ściany. To nie wiele, ale licząc że elewacja ma 130 metrów, robi się z tego już duża suma. Do tej pracy trzeba doliczyć czas potrzebny na spryskanie całej ściany, potrzebna jest wytrwałość i odpowiednia drabina.

Nie należy się spieszyć bo bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Znamy takich, którzy korzystają z tego typu środków tylko w miejscach zaatakowanych przez porosty.

Drugim sposobem jest oczywiście myjka ciśnieniowa

Tutaj przed jej zakupem należy dokładnie dowiedzieć się, jakie ciśnieniem powinno się myć nasz budynek. Niedopasowane ciśnienie może uszkodzić farbę, poharatać tynk i zmasakrować parapety, a do tego nie możemy dopuścić! Dobrze jest kupić myjkę zmiennociśnieniowa, dzięki której będziemy mogli również umyć samochód. Korzystanie z myjki zwraca się zazwyczaj po kilku latach, ale trzeba pamiętać, że do każdej pracy dodajemy koszty wody. W tym przypadku nie obejdzie się bez wody ogrodowej, przy której nie płacimy za ścieki.

Trzecia rzecz to wykorzystanie fachowców do mycia elewacji

Ceny są tutaj różne przykładową wycenę takich prac możecie zobaczyć tutaj

Zwykle liczy się wtedy cenę za metr - wynosi ona od 7 do 15 zł, zależnie od materiału, jaki będzie myty. Wtedy praca idzie zdecydowanie najszybciej. Firma stara się wykonać całe zlecenie w jeden dzień. Co ciekawe, różnica w kosztach nie odbiega znacząco od domowych metod.

Większym plusem tej pracy jest fachowość wykonania, gwarancja i bezpieczeństwo. Zaoszczędzamy też dużo czasu, który możemy poświęcić na inne czynności na przykład zarabianie pieniędzy. Korzystając z tej metody skorzystają osoby o większych metrażach ścian, a także ci, którzy w ogóle nie mają czasu na tego typu czynności.

 

https://marriagematterstokids.org https://buzzhouse.pl/jak-wybrac-trwale-meble-kuchenne/ https://promyana-bg.org/kindergeld-czym-jest-i-komu-przysluguje/