Ogród jako teatr życia

Aranżacja ogrodu może być prawdziwym wyzwaniem – przygodą, która sprawia, że miejsce zmienia się z czasem, zmieniając również nas samych. Obszar ogrodu bowiem to strefa wielkiego potencjału – zarówno od strony natury jak i od strony naszej wyobraźni. Dlatego zaskakujmy nie tylko innych poprzez stylizacje ogrodowe, ale głównie zaskakujmy siebie samych, tworząc tuż za progiem miejsca niesamowite. Przepełnione fantastycznym pięknem.

Ogród jako scena

Ogród to miejsce akcji i interakcji. To tło wielu wydarzeń z naszego życia, także tych najważniejszych, które się pamięta na zawsze. To jakby scenografia służąca do przeżywania kolejnych chwil, podkreślająca ich charakter. To także miejsce akcji niczym wyjęte z książki. Jaką treścią wypełnimy tę opowieść, to w dużej mierze zależy od nas samych.

Rzeczy jako rekwizyty

Rzeczy kształtują naszą rzeczywistość w sposób zasadniczy. Mogą sprawiać, że świat stanie się na przykład odrobinę (albo dużo!) przyjemniejszy, bardziej gościnny i radosny. Oswajamy świat m.in. przy użyciu przedmiotów, które organizują życie w kierunku piękna, wygody, bycia  z innymi i autorefleksji. Przykładem takiego posługiwania się rzezami, umilającego codzienność, są aranżacje ogrodowe i meblowanie ulubionych fragmentów ogrodu.

Romantycznie prezentujące się stoły tekowe, awangardowe leżanki aluminiowe, stylowe meble ogrodowe technorattan, oryginalne dekoracje sezonowe, egzotyczne lub rodzime rośliny – to, jaka treścią wypełnimy nasze ogrody, jest nieco jak pisanie scenariusza interesującego spektaklu.

Na scenie ogrodu

Jeśli mówimy o bezpośrednich odwołaniach do teatru, to altanka czy weranda okażą się wspaniałymi scenami. Zresztą ogrody bardzo często wykorzystywano właśnie do prezentowania spektakli. Warto powrócić do tego we współczesności.

https://africanclub25society.com https://telesystem.com.pl https://venndo.pl