Oryginalne ozdoby w pokoju dziecięcym

Urządzanie pokoju dziecięcego to niewątpliwie spore wyzwanie dla rodziców. Pokój musi bowiem odznaczać się funkcjonalnością oraz wygodą. Samo dziecko musi czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Od czego zacząć? Oczywiście od mebli!

Idealne mebelki dla malucha

Wybierając meble, koniecznie musimy pomyśleć o łóżku, szafie lub komodzie oraz biurku czy niewielkim stoliczku. Łóżko powinno być dopasowane do wzrostu dziecka. Jeśli zależy nam, aby łóżko służyło dłużej, konieczne jest wybranie modelu dłuższego. Szafa czy komoda powinny także być dopasowane do wieku dziecka – wysokość mebli powinna umożliwiać korzystanie z większości schowków. Jeśli chcemy uczyć dziecko samodzielności, dobrym wyborem będzie zakup niskiej komody. Dodatkowo jej wnętrze można podzielić na mniejsze przegródki.

Możemy poszukać mebelków dedykowanych bezpośrednio do pokojów dziecięcych. Odznaczaj się one jasnymi, pastelowymi kolorami, zdobieniami oraz solidną budową.

Istotne są też regały. Na półkach dziecko może umieścić ulubione pluszaki, gry, zabawki czy książki. Na półkach znajdzie się także miejsce na ramki ze zdjęciami czy obrazki wykonane przez dziecko.

Ozdoby ścienne

Pragnąc stworzyć wyjątkowy klimat w pokoju dziecka warto wykorzystać ozdoby ścienne. Doskonale sprawdzą się ramki ze zdjęciami rodziny i bliskich. Obecnie najmodniejszym trendem jest wykorzystanie różnokolorowych, gładkich ramek, ułożonych asymetrycznie na ścianie, jednak blisko siebie. Również zegary ścienne dla dzieci będą fajną i ciekawą ozdobą. Na polskim rynku możliwe jest zakupienie dziecięcych zegarów z motywami ulubionych postaci z kreskówek czy filmów. Na ścianach można też wieszać tablice korkowe, na których umieścimy pierwsze rysunki dziecka.

Oświetlenie

Również oświetlenie może być funkcjonalną ozdobą – wystarczy sięgnąć po ozdobne klosze. W sklepie znaleźć można klosze w kształcie księżyca, biedronek i wielu innych. Takie lampki posiadają niewielką moc, dlatego idealnie sprawdzą się jako lampki nocne dla dzieci, które boją się ciemności. Dodatkowo w pomieszczeniu nie może zabraknąć oświetlenia sufitowego oraz punktowego.

Osłona okien

Także okna można zaaranżować w taki sposób, aby podnosiły wartość estetyczną pomieszczenia. W tym celu można wykorzystać bajkowe zasłony czy firany. Jeśli zależy nam na odpowiednim zaciemnieniu pokoju, idealnym rozwiązaniem okażą się dobrane do rozmiaru okien rolety.

https://redturtlemusic.com https://4sch.pl https://rupaulonfox.com