Pianka PE – idealny materiał na opakowania

Pianka polietylenowa posiada właściwości mechaniczne i fizykochemiczne, dzięki którym sprawdza się w wielu branżach jako materiał do zabezpieczania, pakowania i przechowywania różnych przedmiotów. Chętnie sięga się po nią w celu zabezpieczenia mebli, sprzętu AGD i innych przedmiotów o dużych gabarytach, zastępując tradycyjny mniej efektywny styropian. W naszej firmie Pianka PE wykorzystywana jest w produkcji opakowań i wkładów do walizek. Wkłady wykonane z tego materiału bardzo dobrze chronią towar przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niweluje wpływ czynników zewnętrznych. 

Właściwości pianki PE

Niesieciowana pianka polietylenowa powstaje według technologii polegającej na zastosowaniu obojętnego gazu, dzięki któremu powstaje spieniony polietylen. Sieciowana pianka polietylenowa powstaje w zupełnie innym procesie technologicznym. Na początku  przygotowuje się masę z granulatu PE, którą następnie poddaje się specjalnemu procesowi  w piecu grzewczym. Pianka taka jest całkowicie odporna na ścieranie, nie pęka i nie kruszy się podczas ewentualnych uderzeń czy wstrząsów spowodowanych transportem. Wysoki poziom absorbowania wstrząsów pozwoli na przewożenie nawet bardziej kruchych materiałów w całkowicie bezpieczny sposób. Zapewnia wiec całkowitą ochronę towarowi, nie rysując go. Materiały wymagające sterylnych warunków również mogą być przechowywane w pojemnikach z pianki PE, gdyż nie przepuszcza powietrza i zawartych w nim niepożądanych substancji i pyłków.

Zalety płyt polietylenowych PE-HD

Polietylen wysokiej gęstości PE-HD jest tworzywem mlecznobiałym. Dostępny jest również produkty w kolorze czarnym, których dodatkową cechą jest odporność na promienie UV. Płyty polietylenowe znajdują zastosowanie w branży chemicznej i budowlanej, a także w rolnictwie i inżynierii ochrony środowiska. Tworzywo PE wykorzystuje się do budowy silosów, zbiorników chemicznych, domowych oczyszczaczy ścieków i w innych zbiornikach wymagających materiału neutralnego chemicznie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z nami – protective-foam.

 

https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/