Piękna i zadbana latem

Lato bywa zdradliwe. Słońce, długie wieczory, a do tego ubrania, które eksponują naszą figurę i pokazują jej wszystkie mankamenty. Jak przygotować się do lata, by wyglądać naprawdę świetnie? Od stóp do głów?

Jędrne ciało

Tak, o ciało powinniśmy dbać przez cały rok, ale przed wakacjami już, szczególnie jeśli chcemy dobrze wygląd. Kondycja naszej skóry zależy nie tylko od pielęgnacji, ale także właściwej diety, dlatego też dobrym krokiem przed wakacjami jest przejście detoksu oraz dobry plan pielęgnacji obejmujący szczotkowanie ciała na sucho (pozwala zachować jędrność i gładkość skóry), peelingi, które usuną martwy naskórek oraz nawilżanie pozwalające zachować skórze sprężystość.

Jeśli w okresie letnim lubimy być lekko muśnięte słońcem, to wystarczy przez kilka tygodni regularnie smarować się balsamem brązującym. Zyskamy delikatny i nienachalny efekt.

Piękne stopy

O nich najczęściej wspomina się w kontekście lata. Te na co dzień nieco zaniedbane, w wakacje wychodzą na światło dzienne. Nasze stopy, które niosą nas przez całe życie powinny być nie tylko estetyczne, ale także i zdrowe!

Nie przypominajmy sobie o nich tylko latem. Sprawdzajmy ich stan każdego miesiąca, monitorując ilość zrogowaciałego naskórka, odciski oraz inne niepokojące objawy. Warto wiedzieć, że to, co kojarzy nam się głównie z estetyką np. pękające pięty może być poważnym problemem zdrowotnym, który nieleczony ma swoje konsekwencje dla naszego komfortu życia.

Manicure pedicure

To wakacyjna podstawa! O ile w ciągu roku to dłonie są na pierwszym planie, tym razem w wakacje niezwykle ważne są także stopy. Pamiętajmy, by manicure pedicure był wykonany staranie oraz spójny estetycznie. W ten sposób będziemy wyglądać szykownie niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy i naszej stylizacji.

Latem możemy zaszaleć z kolorami manicure pedicure- do wyboru odcienie pastelowe, czy neonowe. Dla Pań, które cenią sobie klasykę, proponujemy soczystą czerwień- ta pasuje do każdego i do wszystkiego.

Dzięki tym prostym radom będziesz wyglądała pięknie na wakacje!

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

https://nopix.pl https://promyana-bg.org https://gazetastonoga.pl