Pionowe i poziome wieszaki na rowery

Wraz z modą na sportowy, aktywny styl życia i dbanie o swoją sprawność oraz sylwetkę, do łask wróciły rowery. Dla wielu osób stały się sposobem na codzienny transport do pracy i z powrotem, inni z kolei traktują je jako sprzęt służący weekendowej i popołudniowej rekreacji. Jedno nie ulega wątpliwości - rower zajmuje sporo miejsca.

Małe mieszkanie w boku i rower?

Panuje przekonanie, że osoby mieszkające na osiedlach w blokach potrzebują specjalnej rowerowni, w której można trzymać sprzęt. wieszak na rowery wydaje się być zarezerwowany tylko dla bardzo dużych przestrzeni. Naturalnie warto, by rowerownia była przestronna, bezpieczna, dobrze pilnowana i zamykana, a sąsiedzi dzielący klucz - godni zaufania. Niestety w większości przypadków taki stan rzeczy jest tylko marzeniem, a lokatorzy nie decydują się na trzymanie drogich rowerów we wspólnym pomieszczeniu na nie.

Na szczęście istnieje możliwość przechowywania rowerów w mieszkaniu, nawet gdy przestrzeń zdaje się temu nie sprzyjać. Rośnie wybór wieszaków na rowery o różnych kształtach i dających rozmaite możliwości w przechowywaniu jednośladów. Wiele z nich to modele specjalnie zaprojektowane z myślą o nie dużych przestrzeniach, warto więc zapoznać się z tą ofertą, zanim na dobre skreśli się pomysł trzymania roweru w mieszkaniu.

Rower w orientacji pionowej

Świetne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń stanowi wieszak na rowery, z pomocą którego można zamocować je na ścianie pionowo. Jeśli rower jest jeden lub dwa, dobrym pomysłem będzie powieszenie ich tak, by przylegały do ściany. Dzięki temu miejsce zostanie zaoszczędzone, a rower znajdzie swój kąt w mieszkaniu. Nawet nieduże pokoje pozwalają na zamontowanie takiego wieszaka na rowery.

Z kolei gdy rowerów jest więcej, na przykład każdy domownik ma własny, a domowników jest kilku, sprawdza się wieszanie rowerów tuż obok siebie. Wprawdzie zajmą więcej miejsca odstając od ściany, jednak gdy jest ich kilka, powieszenie w sposób przylegający wymagałoby dużej, pustej ściany i zapełnienia jej osobliwą mozaiką z jednośladów.

Wieszaki poziome

Naturalnie można też powiesić rower poziomo, co jednak wymaga już nieco większej przestrzeni. Ponad to, to rozwiązanie sprawdza się, gdy w mieszkaniu jest maksymalnie dwóch rowerzystów. Tak można też przechowywać niewielkie rowery dla dzieci.

Interesujący pomysł stanowią wieszaki na rowery podsufitowe typu winda. Rower wisi na pewnej wysokości, a specjalny mechanizm pozwala na opuszczenie go na dół. To dobre rozwiązanie w mieszkaniach wysokich, na przykład w kamienicach.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/333-mala-kuchnia-w-stylu-nowojorskim Komoda łazienkowa