Początek kalendarza adwentowego – andrzejki

Zabawy andrzejkowe są doskonale znane w Polsce – nie tylko ze względu na imieniny Andrzejów. Głównym powodem ich organizowania jest chęć nawiązania do polskiej tradycji tego święta.

W wigilię św. Andrzeja młode panny wróżyły sobie, aby móc poznać tożsamość przyszłego męża oraz dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż. Obecnie zwyczaje andrzejkowe są praktykowane w nieco zmienionej formie – nadal wróżymy sobie, ale raczej dla zabawy i rozrywki. Dawniej wróżby stanowiły źródło informacji o potencjalnym mężu i były brane niezwykle poważnie.

Obecnie imprezy andrzejkowe są organizowane razem z zabawami tanecznymi, wystawnymi kolacjami. To także ostatnia okazja do tego, aby przed adwentem hucznie pobawić się w gronie znajomych.

Gdzie szukać inspiracji do andrzejkowych zabaw?

Poszukują sposobu na udane andrzejki wróżb możemy poszukać samodzielnie – mogą być to wróżby internetowe, które wykonuje się on-line. Na wielu portalach administratorzy zamieszczają informacje związane z organizowanie wróżb w domach i podając przykładowe zabawy andrzejkowe. Z pewnością takie informacje będą niezwykle przydatne dla organizatora zabawy.

Wróżby przeznaczone na andrzejki zamieszczane są również w gazetach wydawanych w okolicach 30 listopada.

https://bombardirovka.com https://amata-us.org https://telesystem.com.pl