Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Współcześnie podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych oraz zdobywanie nowych umiejętności jest konieczne nie tylko do tego, aby awansować, ale i aby utrzymać dotychczasowe stanowisko pracy! Istnieje wiele sposobów na to, aby rozszerzyć swoje umiejętności – może być to zapisanie się na kursy doszkalające do placówek kształcenia ustawicznego, samodzielnie zdobywanie niezbędnych materiałów do nauki czy też korzystanie z platform e-learninowych. Co okaże się najskuteczniejsze?

W przypadku szkół kształcenia ustawicznego są one skierowane do osób po 18. roku życia. Oferują możliwość zdobycia średniego wykształcenia, ale także zdobycia konkretnych zawodów. W przypadku kursów technicznych, zazwyczaj są one zakończone egzaminami państwowymi. Po ich pozytywnym zaliczeniu otrzymujemy zaświadczenie o zdobytych umiejętnościach, które jednocześnie jest zezwoleniem na wykonywanie konkretnego fachu. Współcześnie placówki kształcenia starają się iść z duchem czasu i oferować coraz ciekawsze kursy, np. związane z obsługa konkretnych programów komputerowych. Wśród licznych kursów wyliczyć można także te praktyczne, np. związane z opieką pielęgniarską.

Platformy e-learningowe

Platformy internetowe oferujące możliwość skorzystania z licznych kursów cieszą się coraz więcej zainteresowaniem. Ich mocną stroną jest fakt, że aby skorzystać z konkretnego szkolenia nie ma konieczności wychodzenia z domu. Dokształcać możemy się z wysokości ulubionego fotela czy łóżka – wszystko on-line!
Aby zostać użytkownikiem platformy wystarczy się zarejestrować i zaakceptować regulamin portalu. Ten krok pozwala nam na dodawanie interesujących nas kursów (kurs online Archicad, kurs projektowania graficznego, kurs obróbki zdjęć). Wraz z opłaceniem należności filmy dodawane są do naszego konta bezterminowo. Możemy korzystać z nich kiedy tylko mamy czas.

https://constitutionfair.org https://4sch.pl https://viptravel.com.pl