Podnoszenie kwalifikacji – zrób to z głową!

Coraz częściej mówi się o konieczności poszerzania swojej wiedzy – nie tylko w przypadku osób młodych i uczących się, ale przede wszystkim odnośnie osób pracujących zawodowo. Doszkalanie się i podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne do utrzymania stanowiska, możliwości awansu, obejmowania nowych obowiązków zawodowych. Nie tylko pracownicy myślą o doszkalaniu – coraz więcej pracodawców daje możliwość uczestnictwa w szkoleniach organizowanych dla pracowników konkretnych firm. Co warto wiedzieć o szkoleniach? Z jakich skorzystać?

Kursy w placówkach doszkalających

Przez ostatnie lata najczęściej wykorzystywaną formą doszkalania były kursy organizowane w placówkach kształcenia ustawicznego. Są to miejsca dedykowane dorosłym i oferują nie tylko kursy zawodowe, ale też np. możliwość napisania egzaminu maturalnego. Obecnie placówki takie znacznie rozszerzyły spektrum oferowanych kursów – zazwyczaj były to kursy obsługi ciężkich urządzeń przemysłowych, dzisiaj są to kursy pielęgniarskie, kursy opiekunów osób starszych. Zaletą placówek tego typu jest zróżnicowanie godzin zajęć – są one prowadzone w trybie dziennym, wieczorowym oraz zaocznym, przez co każdy zainteresowany może dopasować je do swojego grafiku pracy.

Kursy on-line

Coraz większą popularnością cieszą się kursy internetowe, prowadzone poprzez platformy e-learningowe. Ten nowoczesny sposób zdobywania wiedzy zyskuje sobie coraz szersze grono zainteresowanych. Powodem tej popularności jest przede wszystkim fakt, że nauka może odbywać się w zaciszu naszego domu, kiedy tylko będziemy mieli na nią czas – bez wychodzenia z domu i tracenia czasu! Korzystanie z platform jest niezwykle proste – wystarczy zarejestrować się jako użytkownik, a interesujące nas kursy ( w formie video) dodawać do naszego wirtualnego koszyka. Wraz z ich opłaceniem są one dodawane bezterminowo do naszego konta. Jakie kursy znajdziemy na platformach? Przede wszystkim graficzne i fotograficzne: Photoshop, kurs 3ds Max i wiele innych.

https://englishwebteachers.com https://viptravel.com.pl https://lillanails.pl