Podręczny i poręczny kalendarz książkowy

Kalendarze książkowe wracają do łask i są coraz chętniej kupowane jako drobne upominki, nie tylko osobom bliskim, ale i pracownikom w firmach. Pozwalają one na skuteczne organizowanie czasu oraz możliwość zapisywania zaplanowanych przedsięwzięć i spotkań. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele kalendarzy o oryginalnym designie i kolorowych okładkach.

Na co zwracać uwagę kupując kalendarz książkowy?

Z pewnością ważna jest trwałość okładki, szczególnie kiedy sam kalendarz będzie towarzyszył nam codziennie w pracy czy w szkole. Okładki tworzone są z trwałego kawałka tektury, dodatkowo obciągniętego materiałem tekstylnym lub też skórą. Okładki takie mogą mieć wytłaczane napisy czy też cyfry. To powszechny zwyczaj, szczególnie, że na okładce najczęściej umieszczany jest rok. Niezwykle ważne jest również zagospodarowanie każdej strony – najczęściej zdarza się, że jeden dzień oznacza jedną część kartki. Niektórzy wydawcy pragną jednak zmniejszyć objętość swoich kalendarzy, dlatego umieszczają na jednej stronie po dwa dni. Niestety, skutkuje to mniejszą ilością miejsca, przez co taki kalendarz nie zawsze będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję dla osób, które lubią notować.

Kalendarze powinny być również zaopatrzone w daty imienin, duże święta. Niektórzy wydawcy dodatkowo zamieszczają z tyłu kalendarza niewielki adresownik, w którym możliwe jest umieszczenie najważniejszych danych kontaktowych.

W kalendarzach nie może również zabraknąć zakładki, najlepiej w formie niewielkiego sznureczka, który na stałe będzie przymocowany do grzbietu kalendarza.

Odnośnie grzbietu i łączenia kartek – najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie szycia, które idealnie podtrzymuje kartki. Wiele firm stawia na klejenie klejem, jednak to rozwiązanie nie jest zbyt funkcjonalne. Kiedy kalendarz jest użytkowany każdego dnia i często przewracane są w nim kartki klej może zacząć się kruszyć, co będzie powodowało wypadanie kartek.

Kalendarze książkowe dla studentów

Kalendarze książkowe mogą okazać się doskonałym prezentem dla ucznia czy też studenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej będzie pamiętać o nadchodzących sprawdzianach czy kolokwiach, a sam kalendarz może służyć również za notatnik, kiedy przypadkiem student zapomni o zeszycie do konkretnego przedmiotu. Kalendarze książkowe często posiadają wiele dodatkowych kartek, na których również umieszczać można notatki.

https://eltying.com.pl/riwiera-turecka-rajski-kierunek-w-basenie-morza-srodziemnego/ https://weyden.com.pl/funkcjonalna-kuchnia-jak-ja-zaaranzowac/ Nowoczesny przedpokój