Pokój dla niemowlęcia

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to niemała rewolucja. Dziewięć miesięcy ciąży to jednak odpowiednio długi czas, aby odpowiednio przygotować pokój dla noworodka i sprawić, aby był komfortowy zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Co powinno się znaleźć w tym pomieszczeniu?

Wygoda dziecka i rodziców

Pokój dla niemowlęcia powinien być dopasowany do potrzeb rodziców w pierwszej kolejności – wszelkie przybory kosmetyczne i ubranka powinny znajdować się pod ręką. Najważniejsze jest łóżeczko, w którym dziecko będzie spało – powinno być wykonane z trwałych materiałów i zapewniać bezpieczeństwo. Łóżeczka dają możliwość wykorzystywania ich przez kilka lat – coraz więcej rodziców odchodzi od kupna pięknych, ale mało funkcjonalnych kołysek. W łóżeczku powinien znaleźć się wygodny materac, pozwalający na odprowadzanie wilgoci. W pokoiku nie powinno zabraknąć przewijaka, szafek z kosmetykami i pieluchami, szafki na ubrania.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że nie wszystkie meble dziecięce i młodzieżowe pozwalają na dobranie odpowiednich elementów w przypadku pokoju niemowlęcego. Mebelków dla najmłodszego dziecka lepiej szukać w działach przeznaczonych dla niemowlaków.

Nie zapomnij o swoich potrzebach

Oczywiście bardzo ważny okaże się również fotel – to na nim zasiądzie młoda mama podczas karmienia wieczorami czy rano. Ważne jest, aby w pomieszczeniu znajdowało się kilka punktów oświetlenia, najlepiej niezależnego od siebie. Pozwoli to dostosowanie natężenia światła do sytuacji oraz nie obudzi dziecka w czasie nocy, kiedy rodzice będą chcieli poprawić mu poduszkę czy kocyk. Warto także zastanowić się nad niewielką lampką nocną w ciepłym kolorze, tuż nad łóżeczkiem dziecka.

Zabawki od najmłodszych lat

W pokoiku nie powinno zabraknąć także zabawek! Dziecko powinno być stymulowane przy pomocy kolorowych grzechotek, maskotek, również zawieszek nad łóżkiem, które w późniejszym okresie będą przyciągać jego wzrok, skupiać uwagę.

https://goldavocado.pl https://artexint.com.pl https://dlsgallery.com/wymiana-amortyzatorow-praktyczne-porady-dla-kierowcow/