Pomysły na prezenty gwiazdowe dla dziecka

Kupno prezentu dla dziecka nie jest w dzisiejszych czasach problemem. Coraz więcej rodziców czy opiekunów zwraca jednak uwagę na materiały, z których wykonano zabawki, ich estetykę oraz przeznaczenie. To pozytywny trend – im bardziej świadomie dokonujemy takich zakupów, tym bardziej dbamy o rozwój i bezpieczeństwo naszego dziecka.

Dlatego właśnie warto zwracać uwagę nie tylko na cenę zabawek, ale i to, czy są dopasowane do wieku dziecka. Jakie więc prezenty wybierać?

Książki, czytanki, opowiadania...

Bez względu na to, czy dziecko czyta czy też nie, kupno książeczki z opowiadaniami lub wierszykami zawsze jest dobrym pomysłem. Czytanie dziecku wieczorami poprawia kontakty pomiędzy rodzicem i dzieckiem, co jednak ważniejsze: rozwija wyobraźnię dziecka oraz uspokaja przed snem. Czytanki i wierszyki powinny stanowić obowiązkowy punkt w pokoju każdego dziecka. Zachęcając od małego do czytania, możemy mieć pewność, że i w przyszłości dziecko chętnie będzie sięgać po książki. Dodatkowo czytanie książek wpłynie na późniejszą naukę ortografii – dziecko znacznie lepiej będzie radziło sobie na szkolnych dyktandach.

Zabawki edukacyjne

Z pewnością jednym z najlepszych pomysłów jest postawienie na zabawki edukacyjne i rozwojowe dla dziecka. Tego typu produkty oferowane są przez coraz większą rzeszę producentów oraz niewielkie firmy rodzinne. Zazwyczaj zabawki edukacyjne kierowane są do dzieci w konkretnym wieku – na opakowaniach znajdziemy tę informację. Zabawki edukacyjne mogą wspomagać pracę rąk, palców, ale również pamięć, logiczne myślenie czy kojarzenie. Konkretny typ zabawek może być przeznaczony do zabaw ruchowych lub intelektualnych. W pierwszym przypadku najczęściej są to zabawki do ciągnięcia, pchania, zabawki wspomagające utrzymanie prostej postawy ciała podczas nauki chodzenia. Drugi typ zabawek to zastosowanie różnorodnych kształtów kolorów, obrazków, cyfr czy literek. Zadaniem dziecka jest ich odpowiednie grupowanie, łączenie w pary, układanie czy dopasowanie.

Klocki

Wbrew pozorom klocki są idealnym prezentem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Nie muszą być one markowe – w sklepach z zabawkami znajdziemy wiele modeli klocków drewnianych i wykonanych z materiałów syntetycznych. Zabawa klockami rozwija w dzieciach wyobraźnię przestrzenną. To zabawka, która nigdy się nie nudzi!

https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/ Meble do biura domowego https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/