Prawidłowe ściąganie lakierów hybrydowych

Coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Ma on wiele zalet, dzięki niemu możemy cieszyć się eleganckimi i zadbanymi paznokciami przez bardzo długi czas. Niektóre panie obawiają się jednak zrobienia hybryd, ponieważ panuje opinia, że niszczą paznokcie. Nic bardziej mylnego. Lakiery hybrydowe do paznokci, dzięki swojej trwałości, a także twardości mogą sprawić, że paznokcie będą się mniej łamać i nie będą narażone na uszkodzenia. Tym, co może wpłynąć negatywnie na ich stan jest nieprawidłowe ściąganie hybryd. Właśnie dlatego zaleca się wykonywanie tego zabiegu u profesjonalnej kosmetyczki. Z łatwością możemy to jednak zrobić same w domu, musimy jednak być przy tym ostrożne i przestrzegać kilku zasad.

Potrzebne nam będą


Do ściągnięcia hybryd niezbędne nam będą: aceton, którym zmyjemy lakier ‒ zwykły drogeryjny zmywacz się tu nie sprawdzi, cleaner, czyli odtłuszczacz, pilnik, patyczki, a także folia aluminiowa i waciki. Cały proces rozpoczynamy od spiłowania z naszych paznokci warstwy ochronnej. Używamy do tego celu delikatnego, niezbyt ostrego pilnika. Pamiętajmy, by nie pocierać nim zbyt mocno, nie chcemy zedrzeć całej powłoki lakieru i w ten sposób uszkodzić płytki paznokci.

Folia aluminiowa i waciki


Następnie przechodzimy do folii aluminiowej. Możemy kupić komplet gotowych prostokącików z folii z doklejonymi wacikami albo samodzielnie przygotować je w domu. Robi się je bardzo prosto ‒ wycinamy z foli dziesięć dość sporych prostokątów, następnie tniemy na pół pięć płatków kosmetycznych. Taki płatek nasączamy acetonem przykładamy go do paznokcia i zawijamy palec w prostokąt z folii. Pamiętajmy, by folia była zawinięta mocno i szczelnie przylegała do paznokcia. Najlepiej podzielić cały zabieg na dwa razy ‒ najpierw zmywamy lakier z jednej ręki, a dopiero później z drugiej, w ten sposób będzie nam o wiele wygodniej. Przed przyłożeniem acetonu do paznokcia, skórki wokół możemy posmarować oliwką, dzięki czemu ochronimy je przed wysuszeniem.

Aceton


Bardzo ważne jest też to, jak długo należy wystawiać paznokcie na działanie acetonu. Wiele zależy tutaj od składu samego lakieru hybrydowego ‒ jeśli zawiera w sobie dużo żelu, to ten proces się wydłuży. Im lepszej jakości są lakiery, tym krótszy jest czas ich zmywania. Jest to jeden z powodów, dla których nie warto kupować tanich i kiepskich lakierów hybrydowych. Jeżeli aceton pozostaje zbyt długo w kontakcie ze skórą i płytką paznokcia, może mieć szkodliwe działanie. Standardowy czas, w którym lakier hybrydowy powinien rozpuścić się pod wpływem acetonu to ok. 10 min.

Ostatnie kroki


Po ściągnięciu folii aluminiowej pozostałości lakieru powinny się dać z łatwością zdjąć za pomocą np. patyczka. Kiedy już pozbędziemy się już lakieru powinniśmy spiłować z paznokci resztki topu. Pamiętajmy żeby użyć do tego bardzo delikatnego pilnika. Ostatnim krokiem będzie przetarcie płytki paznokcia cleanerem. W ten oto sposób poprawnie i bez szkody dla paznokci zdejmuje się z nich lakiery hybrydowe do paznokci.

https://healthysaulttribe.com https://aappulications.org https://viptravel.com.pl