Przemysł 4.0

Interesujesz się nowoczesnymi technologiami, ekonomią czy też informatyką? Fascynuje Cie otaczający świat? Jesteś ciekawy wszelkich nowinek związanych z XXI wiekiem? Jeżeli tak to z pewnością zainteresuje Cie ten tekst, w którym przedstawimy i scharakteryzujemy Ci czym jest Przemys 4.0. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czwarta rewolucja przemysłowa

Jest to najprościej tłumacząc kolejna z kolei światowa rewolucja, która została zapoczątkowana w momencie, gdy internet stał się powszechny i popularny w zasadzie na całym świecie. Według takiego podejścia rewolucja przemysłowa utworzyła tak zwaną światową inteligentną fabrykę, która dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii łączy ludzi na całym świecie oraz pozwala na bardzo szybką wymianę wiadomości oraz wiedzy na całym globie.

Inteligentne fabryki

Przemys 4.0 doprowadził do powstania ogólnoświatowej hiper-inteligentnej fabryki, którą możemy podzielić na cztery rożne kategorie: internet ludzi, internet rzeczy, internet usług oraz internet danych.

Czym są poszczególne inteligentne fabryki?

Internet ludzi to nic innego, jak portale społecznościowe (Facebook, Twitter czy Instagram) za pomocą, których powstała absolutna komunikacja bez barier. Nie ma już problemu, by za darmo porozumieć się z osobą, która znajduje się po dosłownie przeciwnej stronie globu, dzięki internetowi ludzi praca w międzynarodowych korporacjach znacznie się usprawniła, a także stała się zdecydowanie bardziej wydajna i prostsza.

Internet rzeczy to zbiór przedmiotów, które dzięki swojej instalacji elektrycznej- oprogramowaniu mogą gromadzić, przetwarzać i wymieniać ze sobą różnego rodzaju dane. Są to na przykład rożnego rodzaju urządzenia domowe czy też urządzenia grzewcze. Głównym celem internetu rzeczy jest stworzenie inteligentnych miast, przestrzeni oraz produktów. Dzięki takiemu projektowaniu życie każdej osoby jest bardziej wydajne, proekologiczne oraz społecznie sprawiedliwe oraz pożyteczne.

Internet usług jest zwany inaczej Chmurą Obliczeniową. Jest to po prostu model przetwarzania danych. Chmura jest to usługa oferowana przez dane oprogramowanie. Dzięki takiej bazie danych, przeciętna osoba zakupująca na przykład oprogramowanie finansowe dla swojej firmy, nie musi fizycznie kupować pakietu programów. Wystarczy, że po zakupieniu uzyska dostęp do danej chmury, z której pobierze swoją wykupioną wcześniej usługę.

Internet danych pod tą nazwą kryją się inteligentne budynki, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu są bardzo wydajne, ekonomiczne, a także ekologiczne. Dzięki takim budynkom wielu ludziom na świecie żyje się znacznie prościej i przyjemniej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ zobacz https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/